10. závod - 1929

Sdílet

Rok 1929 byl předznamenán těžkou havárii v tréninku pražského závodníka Jaroslava Horáka na Bugatti a šternberského jezdce Edmunda Müllera na cílové rovině. To však nezabránilo jezdcům opět překonat traťové rekordy. Německý závodník Hans von Stuck na voze Austro-Daimler zajel čas 5:18,2 a Karl Gall tentokrát na motocyklu Standart překonal svůj vlastní rekord časem 5:37,0.

Výsledky závodu

poř. s.č. jezdec nár. vůz součet nej. čas skupina
1. 77 Hans Joachim von Villiez Stuck D Daimler Austro 05:18,20 1. gr. Rac
2. 41 Karl Gall D Standard 05:37,00 1. gr. Mot
3. 76 Jiří Kristián Lobkowic CS Bugatti 05:38,10 2. gr. Rac
4. 42 Runtsch Douglas 05:48,30 2. gr. Mot
5. 17 Karl Gall D Standart 05:49,40 3. gr. Mot
6. 69 Max Arco-Zinnerberg D Mercedes 05:56,30 1. gr. Spor
7. 79 Emil Frankl Steyr 06:01,00 3. gr. Rac
8. 21 Bruno Rzehak Rudge Whitworth 06:02,40 4. gr. Mot
9. 38 Václav Liška Premier 06:09,00 5. gr. Mot
10. 15 Melichar Sunbeam 06:10,30 6. gr. Mot
11. 11 Hugo Tichý Indian 06:16,30 7. gr. Mot
12. 50 H. Lang Standard 06:17,60 1. gr. Sideca
13. 18 Werner Huth Norton 06:27,60 8. gr. Mot
14. 12 Hugo Tichý Terrot 06:31,40 9. gr. Mot
15. 61 Florian Schmidt CS Amilcar 06:31,70 2. gr. Spor
16. 23 Vl. Dvořák Rudge Whitworth 06:39,50 10. gr. Mot
17. 19 Josef Zweig Sarolea 06:46,50 11. gr. Mot
18. 73 T.K. Divíšek "Z" 06:50,80 4. gr. Rac
19. 27 Fritz Schmid Sarolea 06:51,60 12. gr. Mot
20. 10 Alois Stýskala CS AJS 06:51,90 13. gr. Mot
21. 71 Herbert Lendl CS Amilcar 07:05,40 5. gr. Rac
22. 4 J. Voštěnská CS Terrot 07:06,00 14. gr. Mot
23. 64 Adolf Szczyzycki CS Wikov 07:18,40 3. gr. Spor
24. Röder AJS 07:22,10 - Mot
25. 32 E. Förster BMW 07:23,60 - Mot
26. A. Zwesper Ariel 07:27,00 - Mot
27. 26 J. Honěk Gnome Rhone 07:29,20 - Mot
28. 72 W. Horak Amilcar 07:32,50 6. gr. Rac
29. 8 Václav Krátký CS New Hudson 07:33,70 - Mot
30. 55 Lajos Von Rakosy Tatra 07:33,70 1. gr. Tourin
31. 56 J. Dybal Lancia 07:35,30 2. gr. Tourin
32. 3 W. Pokorny NSU 07:36,50 - Mot
33. 40 Emilian Philipp S-Rad 07:38,90 - Mot
34. Drapala Terrot 07:46,60 - Mot
35. Blumenthal Amilcar 07:48,60 4. gr. Spor
36. 70 M. Nebes Austin 07:53,10 7. gr. Rac
37. 53 Hans Joachim von Villiez Stuck D Austro-Daimler 07:58,10 3. gr. Tourin
38. 60 A. Foltyn BMW 08:24,80 5. gr. Spor
39. 2 Václav Balcar CS Terrot 08:36,60 - Mot
40. Kainerová NSU 09:27,80 - Mot
41. 1 Bartel DKW 09:58,70 - Mot

zdroj dat: euromontagna.com, Ing. Roman Krejčí

MSMT
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk