25. závod - Wittwer začíná kralovat Šternberku - 1974

Sdílet

Škoda Spider I se kterým v posledních ročnících kraloval Jaroslav Bobek se ukázal již jako nedostačující ve vzrůstající konkurenci. Tu představoval z domácích borců zejména tovární spider pražského Metalexu označený jako MTX 2-01. Startoval s ním Karel Jílek a Bobka porazil vyrovnanějším výkonem v obou jízdách. Přesto se s celkového vítězství radoval suverén letošního Ecce Homo Švýcar Hans Ruedi Wittwer, který představil atraktivní vůz Formule 2, kterému nemohly naše spidery stačit. Přesto naši jezdci podali dobrý výkon a dokázali porazit například rychlého Rabla na Porsche.

Výsledky závodu

poř. s.č. jezdec nár. vůz součet nej. čas skupina
1. 101 Hans-Ruedi Wittwer CH Brabham BT 40 08:19,70 04:05,80 1. C9
2. 1 Karel Jílek CS MTX 2-01 08:39,70 04:18,60 1. B5
3. 4 Jaroslav Bobek CZ Škoda Spider 1600 08:44,10 04:17,00 2. B5
4. 7 Vladimír Hubáček CZ Alpine Renault 08:50,60 04:18,60 3. B5
5. 3 Oldřich Horsák CZ Škoda 200RS 08:54,70 04:19,80 4. B5
6. 10 Willi Rabl A Porsche Carrera RSR 08:55,80 04:25,20 5. B5
7. 39 Manfred Stastny A NSU TT 09:09,40 04:34,10 1. Gr.2
8. 28 Milan Žid CZ Škoda 120S 09:10,60 04:30,40 2. Gr.2
9. 30 Miroslav Adámek CZ NSU TT 09:16,50 04:33,00 3. Gr.2
10. 32 Ulli Melkus DDR Melkus Shiguli 09:18,10 04:32,60 2. C9
11. 38 Walter Niessner A Fiat Trivellato 09:18,90 04:34,00 4. Gr.2
12. 41 Jiří Šmíd CZ MTX 09:20,30 04:34,20 3. C9
13. 94 Horst Bonefeld D BMW 2002 09:22,00 04:35,60 5. Gr.2
14. 102 Hans Stöger A Merlyn F.Ford 09:23,80 04:35,90 4. C9
15. 24 Karel Jílek CS MTX 1-02 09:24,90 04:41,40 5. C9
16. 5 Bořivoj Kořínek CZ Škoda S 1800 09:26,40 04:40,30 6. B5
17. 28 Bohumil Plaček CZ MTX 1-02 09:29,20 04:40,90 6. C9
18. 57 Leopold Fischer A Fiat Abarth 1000 09:29,90 04:44,40 6. Gr.2
19. 23 Jiří Rosický CZ MTX 09:34,70 04:41,40 7. C9
20. 61 Oldřich Brunclík CZ Škoda 110R 09:34,80 04:41,80 7. Gr.2
21. 27 Jiří Šmíd CZ MTX 1-01 09:35,80 04:45,70 8. C9
22. 22 Wolfgang Küther DDR Shiguli 73 09:41,70 04:43,70 9. C9
23. 25 Vladislav Ondřejík CZ Škoda 120 09:47,00 04:43,30 8. Gr.2
24. 11 Jiří Hák CZ Renault Gordini 09:48,30 04:49,60 9. Gr.2
25. 30 Jaroslav Mlček CZ MTX 1-02 09:48,30 04:46,00 10. C9
26. 31 Zdeněk Vojtěch CZ Škoda 120S 09:49,20 04:53,30 10. Gr.2
27. 59 Ivan Friedl CS 09:51,90 04:47,50 11. C9
28. 58 Jaroslav Koval CZ MTX 09:54,00 04:53,50 12. C9
29. 25 Wolfgang Krug DDR SEG Lada 2101 09:54,90 04:49,00 13. C9
30. 62 Jan Lengál CS MTX 09:55,30 04:49,90 14. C9
31. 73 Jaroslav Surówka CS MTX 1-01 09:56,00 04:50,00 15. C9
32. 74 Petr Samohýl CZ MTX 1-01 09:56,40 04:51,20 16. C9
33. 15 Sepp Manhalter A BMW 2002 Schnitzer 09:59,70 04:16,70 7. B5
34. 14 Joachim Anger DDR Spider Wartburg 10:00,00 04:49,90 8. B5
35. 26 Hartmuth Thassler DDR FE Lada 10:01,60 04:53,20 17. C9
36. 37 Jan Berák CZ Škoda 120 10:03,00 04:58,80 11. Gr.2
37. 60 Pavel Rajtr CZ Škoda 100 10:03,90 05:01,10 12. Gr.2
38. 52 Petr Samohýl CZ Škoda 100 10:04,70 05:01,50 13. Gr.2
39. 59 Peter Ernst D Fiat Abarth 1000 TCR 10:10,30 04:59,00 14. Gr.2
40. 31 Václav Lím CZ Avia 10:11,90 04:55,50 18. C9
41. 27 Petr Bold CS Lada 2101 MTX 10:15,40 05:01,80 15. Gr.2
42. 70 Reinhold Zink CZ Škoda 110L 10:16,30 04:57,40 16. Gr.2
43. 33 Petr Voltr CZ Lada 2101 10:16,80 05:02,40 17. Gr.2
44. 69 Pavel Zdvíhal CZ Škoda 110L 10:16,90 05:02,20 18. Gr.2
45. 13 Helga Heinrich DDR Spider Wartburg 10:23,90 04:54,60 9. B5
46. 48 Jaroslav Šustr CZ MTX 10:24,20 05:03,80 19. C9
47. 63 Lubomír Sekan CZ Fiat 128 GT 10:24,30 05:00,70 19. Gr.2
48. 12 Wolfgang Krug DDR Spider 2101 10:25,60 05:05,80 10. B5
49. 72 Josef Morcinek CZ MTX 1-01 10:25,90 05:09,40 20. C9
50. 2 Zdeněk Halada CS BMW 2002 Alpine 10:27,90 04:40,60 11. B5
51. 57 Jan Jakeš CZ MTX 1-01 10:31,50 05:11,70 21. C9
52. 95 Zdeněk Chlup CZ Ford Capri 10:45,00 05:17,70 20. Gr.2
53. 40 Jaroslav Mahr CZ Škoda 120S 10:49,00 05:24,20 21. Gr.2
54. 65 Vlastimil Tomášek CZ Škoda 10:49,10 05:21,20 22. Gr.2
55. 43 Jiří Moskal CZ Škoda 100 11:00,20 05:25,90 23. Gr.2
56. 80 Miroslav Hájek CZ Fiat 128 S 11:00,70 05:27,30 1. Gr.1
57. 42 Svatopluk Fantyš CZ Fiat 127 S 11:03,00 05:30,40 24. Gr.2
58. 70 Tomáš Chabr CZ MTX 1-01 11:07,90 05:18,70 22. C9
59. 81 Emil Hokeš CZ Fiat 128 S 11:10,70 05:29,80 2. Gr.1
60. 169 Frieder Kramer DDR Trabant T601 11:11,20 05:33,70 25. Gr.2
61. 73 Hans-Peter Voigt D Wartburg 353 11:11,30 05:31,50 26. Gr.2
62. 67 Ivan Friedl CS Škoda 110L 11:15,30 05:34,40 27. Gr.2
63. 86 Martin Kopplinger A Autobianchi Abarth 11:15,50 05:30,70 3. Gr.1
64. 90 Ladislav Pohajda CZ BMW 1600-2 11:17,10 05:35,20 4. Gr.1
65. 170 Helmut Assmann DDR Trabant T601 11:19,20 05:38,30 28. Gr.2
66. 60 Miran Velkoborský CS MTX 11:19,70 05:10,80 23. C9
67. 93 Jan Bican CZ BMW 1600 11:20,10 05:37,70 5. Gr.1
68. 63 Jan Kapa CZ Škoda 100L 11:24,10 05:35,50 29. Gr.2
69. 46 František Kabela CZ Škoda 100L 11:26,30 05:41,70 30. Gr.2
70. 29 Milan Kunc CZ Škoda 120 11:27,20 05:58,50 31. Gr.2
71. 92 Morgenstern DDR FE Lada 11:28,50 05:25,30 24. C9
72. 96 Tibor Kövesi H BMW 2002 11:30,70 05:25,50 32. Gr.2
73. 51 Jan Diblík CZ Škoda 100L 11:35,40 05:37,80 33. Gr.2
74. 48 Štěpán Kyjovský CZ Wartburg 353 11:41,90 05:34,30 34. Gr.2
75. 172 Jan Fiala CZ Honda 600 G 11:44,60 05:51,40 35. Gr.2
76. 45 Adolf Fešárek CZ Škoda 100L 11:46,80 05:42,50 36. Gr.2
77. 41 Jan Peřinka CZ Wartburg 353 11:56,90 05:51,70 37. Gr.2
78. 47 Miloš Lepka CZ Škoda 100L 11:57,10 05:50,50 38. Gr.2
79. 75 Karoly Lettold H Fiat 128 12:00,50 05:54,20 39. Gr.2
80. 55 Jan Krobot CZ Škoda 100L 12:05,70 05:58,70 40. Gr.2
81. 174 Josef Dřevo CZ Trabant T601 12:08,40 06:03,50 41. Gr.2
82. 168 Rudolf Potůček CZ Trabant T601 12:10,50 06:04,10 42. Gr.2
83. 85 Zdeněk Černý CZ Škoda 100R 12:13,20 06:02,60 6. Gr.1
84. 167 Emil Hraška CZ Trabant T601 12:30,70 06:14,90 43. Gr.2
85. 173 Miroslav Čáslavka CZ Trabant T601 12:40,90 06:18,80 44. Gr.2
86. 165 Antonín Abrhám CZ Trabant T601 12:42,20 06:18,40 45. Gr.2
87. 175 Josef Třešňák CZ Trabant T601 SR 12:44,50 06:21,70 46. Gr.2
88. 176 Hana Kyjánková CZ Trabant T601 12:55,60 06:27,80 47. Gr.2
89. 171 Anton Miklík CZ Trabant T601 13:07,60 06:31,80 48. Gr.2
90. 87 Anton Miklík CZ Škoda 100 13:27,80 06:42,00 7. Gr.1

zdroj dat: euromontagna.com, Ing. Roman Krejčí

Olomoucký kraj
Sternberk 720 let
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
facebook skupina ecce homo šternberk
Auto Hégr