Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo Historic 2017

25. závod - Wittwer začíná kralovat Šternberku - 1974

Sdílet

Škoda Spider I se kterým v posledních ročnících kraloval Jaroslav Bobek se ukázal již jako nedostačující ve vzrůstající konkurenci. Tu představoval z domácích borců zejména tovární spider pražského Metalexu označený jako MTX 2-01. Startoval s ním Karel Jílek a Bobka porazil vyrovnanějším výkonem v obou jízdách. Přesto se s celkového vítězství radoval suverén letošního Ecce Homo Švýcar Hans Ruedi Wittwer, který představil atraktivní vůz Formule 2, kterému nemohly naše spidery stačit. Přesto naši jezdci podali dobrý výkon a dokázali porazit například rychlého Rabla na Porsche.

Výsledky závodu

poř. s.č. jezdec nár. vůz součet nej. čas skupina
1. 101 Hans-Ruedi Wittwer CH Brabham BT 40 08:19,70 04:05,80 1. C9
2. 1 Karel Jílek CS MTX 2-01 08:39,70 04:18,60 1. B5
3. 4 Jaroslav Bobek CZ Škoda Spider 1600 08:44,10 04:17,00 2. B5
4. 7 Vladimír Hubáček CZ Alpine Renault 08:50,60 04:18,60 3. B5
5. 3 Oldřich Horsák CZ Škoda 200RS 08:54,70 04:19,80 4. B5
6. 10 Willi Rabl A Porsche Carrera RSR 08:55,80 04:25,20 5. B5
7. 39 Manfred Stastny A NSU TT 09:09,40 04:34,10 1. Gr.2
8. 28 Milan Žid CZ Škoda 120S 09:10,60 04:30,40 2. Gr.2
9. 30 Miroslav Adámek CZ NSU TT 09:16,50 04:33,00 3. Gr.2
10. 32 Ulli Melkus DDR Melkus Shiguli 09:18,10 04:32,60 2. C9
11. 38 Walter Niessner A Fiat Trivellato 09:18,90 04:34,00 4. Gr.2
12. 41 Jiří Šmíd CZ MTX 09:20,30 04:34,20 3. C9
13. 94 Horst Bonefeld D BMW 2002 09:22,00 04:35,60 5. Gr.2
14. 102 Hans Stöger A Merlyn F.Ford 09:23,80 04:35,90 4. C9
15. 24 Karel Jílek CS MTX 1-02 09:24,90 04:41,40 5. C9
16. 5 Bořivoj Kořínek CZ Škoda S 1800 09:26,40 04:40,30 6. B5
17. 28 Bohumil Plaček CZ MTX 1-02 09:29,20 04:40,90 6. C9
18. 57 Leopold Fischer A Fiat Abarth 1000 09:29,90 04:44,40 6. Gr.2
19. 23 Jiří Rosický CZ MTX 09:34,70 04:41,40 7. C9
20. 61 Oldřich Brunclík CZ Škoda 110R 09:34,80 04:41,80 7. Gr.2
21. 27 Jiří Šmíd CZ MTX 1-01 09:35,80 04:45,70 8. C9
22. 22 Wolfgang Küther DDR Shiguli 73 09:41,70 04:43,70 9. C9
23. 25 Vladislav Ondřejík CZ Škoda 120 09:47,00 04:43,30 8. Gr.2
24. 11 Jiří Hák CZ Renault Gordini 09:48,30 04:49,60 9. Gr.2
25. 30 Jaroslav Mlček CZ MTX 1-02 09:48,30 04:46,00 10. C9
26. 31 Zdeněk Vojtěch CZ Škoda 120S 09:49,20 04:53,30 10. Gr.2
27. 59 Ivan Friedl CS 09:51,90 04:47,50 11. C9
28. 58 Jaroslav Koval CZ MTX 09:54,00 04:53,50 12. C9
29. 25 Wolfgang Krug DDR SEG Lada 2101 09:54,90 04:49,00 13. C9
30. 62 Jan Lengál CS MTX 09:55,30 04:49,90 14. C9
31. 73 Jaroslav Surówka CS MTX 1-01 09:56,00 04:50,00 15. C9
32. 74 Petr Samohýl CZ MTX 1-01 09:56,40 04:51,20 16. C9
33. 15 Sepp Manhalter A BMW 2002 Schnitzer 09:59,70 04:16,70 7. B5
34. 14 Joachim Anger DDR Spider Wartburg 10:00,00 04:49,90 8. B5
35. 26 Hartmuth Thassler DDR FE Lada 10:01,60 04:53,20 17. C9
36. 37 Jan Berák CZ Škoda 120 10:03,00 04:58,80 11. Gr.2
37. 60 Pavel Rajtr CZ Škoda 100 10:03,90 05:01,10 12. Gr.2
38. 52 Petr Samohýl CZ Škoda 100 10:04,70 05:01,50 13. Gr.2
39. 59 Peter Ernst D Fiat Abarth 1000 TCR 10:10,30 04:59,00 14. Gr.2
40. 31 Václav Lím CZ Avia 10:11,90 04:55,50 18. C9
41. 27 Petr Bold CS Lada 2101 MTX 10:15,40 05:01,80 15. Gr.2
42. 70 Reinhold Zink CZ Škoda 110L 10:16,30 04:57,40 16. Gr.2
43. 33 Petr Voltr CZ Lada 2101 10:16,80 05:02,40 17. Gr.2
44. 69 Pavel Zdvíhal CZ Škoda 110L 10:16,90 05:02,20 18. Gr.2
45. 13 Helga Heinrich DDR Spider Wartburg 10:23,90 04:54,60 9. B5
46. 48 Jaroslav Šustr CZ MTX 10:24,20 05:03,80 19. C9
47. 63 Lubomír Sekan CZ Fiat 128 GT 10:24,30 05:00,70 19. Gr.2
48. 12 Wolfgang Krug DDR Spider 2101 10:25,60 05:05,80 10. B5
49. 72 Josef Morcinek CZ MTX 1-01 10:25,90 05:09,40 20. C9
50. 2 Zdeněk Halada CS BMW 2002 Alpine 10:27,90 04:40,60 11. B5
51. 57 Jan Jakeš CZ MTX 1-01 10:31,50 05:11,70 21. C9
52. 95 Zdeněk Chlup CZ Ford Capri 10:45,00 05:17,70 20. Gr.2
53. 40 Jaroslav Mahr CZ Škoda 120S 10:49,00 05:24,20 21. Gr.2
54. 65 Vlastimil Tomášek CZ Škoda 10:49,10 05:21,20 22. Gr.2
55. 43 Jiří Moskal CZ Škoda 100 11:00,20 05:25,90 23. Gr.2
56. 80 Miroslav Hájek CZ Fiat 128 S 11:00,70 05:27,30 1. Gr.1
57. 42 Svatopluk Fantyš CZ Fiat 127 S 11:03,00 05:30,40 24. Gr.2
58. 70 Tomáš Chabr CZ MTX 1-01 11:07,90 05:18,70 22. C9
59. 81 Emil Hokeš CZ Fiat 128 S 11:10,70 05:29,80 2. Gr.1
60. 169 Frieder Kramer DDR Trabant T601 11:11,20 05:33,70 25. Gr.2
61. 73 Hans-Peter Voigt D Wartburg 353 11:11,30 05:31,50 26. Gr.2
62. 67 Ivan Friedl CS Škoda 110L 11:15,30 05:34,40 27. Gr.2
63. 86 Martin Kopplinger A Autobianchi Abarth 11:15,50 05:30,70 3. Gr.1
64. 90 Ladislav Pohajda CZ BMW 1600-2 11:17,10 05:35,20 4. Gr.1
65. 170 Helmut Assmann DDR Trabant T601 11:19,20 05:38,30 28. Gr.2
66. 60 Miran Velkoborský CS MTX 11:19,70 05:10,80 23. C9
67. 93 Jan Bican CZ BMW 1600 11:20,10 05:37,70 5. Gr.1
68. 63 Jan Kapa CZ Škoda 100L 11:24,10 05:35,50 29. Gr.2
69. 46 František Kabela CZ Škoda 100L 11:26,30 05:41,70 30. Gr.2
70. 29 Milan Kunc CZ Škoda 120 11:27,20 05:58,50 31. Gr.2
71. 92 Morgenstern DDR FE Lada 11:28,50 05:25,30 24. C9
72. 96 Tibor Kövesi H BMW 2002 11:30,70 05:25,50 32. Gr.2
73. 51 Jan Diblík CZ Škoda 100L 11:35,40 05:37,80 33. Gr.2
74. 48 Štěpán Kyjovský CZ Wartburg 353 11:41,90 05:34,30 34. Gr.2
75. 172 Jan Fiala CZ Honda 600 G 11:44,60 05:51,40 35. Gr.2
76. 45 Adolf Fešárek CZ Škoda 100L 11:46,80 05:42,50 36. Gr.2
77. 41 Jan Peřinka CZ Wartburg 353 11:56,90 05:51,70 37. Gr.2
78. 47 Miloš Lepka CZ Škoda 100L 11:57,10 05:50,50 38. Gr.2
79. 75 Karoly Lettold H Fiat 128 12:00,50 05:54,20 39. Gr.2
80. 55 Jan Krobot CZ Škoda 100L 12:05,70 05:58,70 40. Gr.2
81. 174 Josef Dřevo CZ Trabant T601 12:08,40 06:03,50 41. Gr.2
82. 168 Rudolf Potůček CZ Trabant T601 12:10,50 06:04,10 42. Gr.2
83. 85 Zdeněk Černý CZ Škoda 100R 12:13,20 06:02,60 6. Gr.1
84. 167 Emil Hraška CZ Trabant T601 12:30,70 06:14,90 43. Gr.2
85. 173 Miroslav Čáslavka CZ Trabant T601 12:40,90 06:18,80 44. Gr.2
86. 165 Antonín Abrhám CZ Trabant T601 12:42,20 06:18,40 45. Gr.2
87. 175 Josef Třešňák CZ Trabant T601 SR 12:44,50 06:21,70 46. Gr.2
88. 176 Hana Kyjánková CZ Trabant T601 12:55,60 06:27,80 47. Gr.2
89. 171 Anton Miklík CZ Trabant T601 13:07,60 06:31,80 48. Gr.2
90. 87 Anton Miklík CZ Škoda 100 13:27,80 06:42,00 7. Gr.1

zdroj dat: euromontagna.com, Ing. Roman Krejčí

Ecce Homo Historic 2017
Mistrovství České Republiky
Sternberske Slavnosti 2017
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk