Menu

Naši jezdci míří na Zámecký vrch v hojném počtu!

30. 04. 2026

O víkendu nás čeká druhý podnik domácího mistrovství závodů do vrchu soudobých i historických vozů. Populární trať v Náměšti nad Oslavou přivítá téměř celou českou špičku a jezdci našeho automotoklubu u toho nebudou chybět.

Trať o délce 2 030 metrů vedoucí směrem k Jinošovu kolem místního zámku nabízí velké převýšení s minimálním prostorem pro chybu. Zejména populární šikana u autobusové zastávky je divácky velmi oblíbeným místem. Tento ročník je speciální i tím, že se jedná již o 45. Zámecký vrch a pořadatelé si pro diváky připravili skvělé překvapení. Komentátor, spisovatel a expert na závody do vrchu v jedné osobě, Roman Krejčí, sepsal ku příležitosti jubilejního ročníku knihu o historii tohoto závodu. Premiérově ji bude možné zakoupit právě o tomto víkendu.

Součástí závodního víkendu bude kromě národního mistrovství soudobých a historických vozů také Česká trofej a šampionát Maverick Hill Climb Czech.

Aktuální rekordy tratě:

  • Sébastien Petit – Nova Proto NP01-4 – 0:51,92 (2020)
  • David Komárek – McLaren F1 EVO – 0:56,87 (2020)

Jméno našeho autoklubu bude hájit celkově 8 jezdců napříč šampionáty:

Josef Hlavinka ml. (Ligier JS49, kat. II – skupina P4, MČR SA)

Hlavinka má za sebou úspěšný vstup do sezony. V Brně dvakrát zvítězil ve své skupině. Podobné plány má jistě i na Zámecký vrch. Povede se mu připsat další vítězství a třeba i prosadit mezi tři nejrychlejší v absolutním pořadí?

Martin Růžička (Škoda Octavia Cup, kat. I – skupina 4, MČR SA)

Celkem osmnáct bodů si odvezl Růžička z Brna, kde se hlavně učil s novou technikou. V Náměšti na něj čeká silná konkurence a úspěchem bude probojování do první pětky ve skupině.

Jiří Kopeček (Ligier JS53, kat. II – skupina P4, MČR SA)

Kopečkovi bude chvíli trvat, než bude zaznamenávat optimální výkony v novém prototypu. Přesto se mu povedlo skončit na druhém a třetím místě ve své skupině na úvodním podniku. Povede se mu tyto skvělé výsledky zopakovat i v Náměšti?

Lukáš Tomeček (VW Golf, skupina 3), Karel Zoufalý (Škoda Felicia Pick Up, skupina 6) a Jaroslav Winter (Honda Civic Type R, skupina 6) – Česká trofej

Náš autoklub bude mít v České trofeji tři zástupce. Tomeček a Winter pojedou letos poprvé. Zoufalý si odvezl z úvodního podniku osmnáct bodů a zatím mu patří páté místo.

Pavel Kopeček (Opel Lotus, kategorie 6) a Jan Osladil (MTX 1-05, kategorie 6) – MČR HA

Kopeček vstoupil do sezony úspěšně, když zvítězil v úvodním závodě. Ve druhém mu selhala technika a má tedy v Náměšti co napravovat. Velmi podobně na tom byl i Osladil. Oba čeká velmi zajímavá bitva s vyrovnanými soupeři.

Online timing ze závodního víkendu bude k dispozici tradičně přes https://timing.sk/

Text: Jan Ulman

Foto: Czech hillclimb Photographs

Modul: Aktuality