Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2019

Seznam přihlášených - Entry list - Nennliste

Zvítězila ALFA ROMEO a motocykl JAWA

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 11.09.2012

Dvacátý ročník novodobé historie Ecce Homo Historic se odehrál za krásného počasí. Pro účastníky byl opět připraven třídenní program.


V pátek se vydali na svou pouť již v devět hodin ráno z Hlavního náměstí a absolvovali tak Rally Ecce Homo Historic, kterou vyhrál šternberský matador, sedmasedmdesátiletý Ivan Partyka se Škodou 450 Roadster s dosti slušným náskokem.


V sobotu v dopoledních hodinách proběhla již tradičně výstava všech zúčastněných, jak historických automobilů, tak motocyklů. Kolem jedné hodiny odpolední se pak vydali vstříc slavné trati Ecce Homo, aby otestovali své stroje a opět po roce se předvedli se svými vzácnými unikáty.


Oproti sobotním tréninkovým jízdám, které se jely pouze dvě, pak v neděli měli účastníci dostatek prostoru na předvedení svých „miláčků“.  Odjely se tři závodní jízdy pravidelnosti, v kterých ale nejde o rychlost tak jako tomu bývá u ostatních závodů, ale o dosažení co nejmenší diference mezi jednotlivými jízdami.


Tento úkol nejlépe splnil Vladimír Skřička s Alfou Romeo, rok výroby 1976, jehož diference činila 0.00,540. Z kategorie motocyklů, se úkolu zajet co nejpřesněji všechny tři časy, nejlépe zhostil Josef Gaja se strojem Jawa 350/361 Sport, startující za Historic Car Club Mohelnice s výsledkem 0.00,720.


Gratulujeme nejlepším a děkujeme všem účastníkům, kteří předvedli své historické skvosty, na které se šternberští pravidelně těší vždy s příchodem podzimu.


Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk