Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo Historic 2022

Závěr nad Ecce Homo Historic 2008

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 15.09.2008

Vážení příznivci motoristického sportu, účastníci Ecce Homo Historic 2008,

Uplynulý víkend se ve Šternberku nesl v duchu historických vozidel a motocyklů. Vyzkoušeli jsme nový formát celého víkendu a podle prvotních ohlasů jezdců je pozměněný program přijímán kladně.


Po letech také výrazněji poklesl počet startujících. Částečně jsme s tímto kalkulovali z důvodu zrušení rychlostního závodu a také díky omezení roku výroby startujících vozů a motocyklů. V průběhu víkendu jsme s některými jezdci a lidmi kolem závodu diskutovali jaká další opatření připravit, aby se počet startujících veteránů začal opět zvyšovat a to při zachování žádané kvality.

Pravděpodobně pro příští rok připravíme následující opatření. Některá z nich již platí nyní:

1. soutěže se budou moci zúčastnit všichni majitelé historických vozidel a motocyklů bez ohledu na to, zda vlastní průkaz historického vozidla nebo jiné označení. Podmínkou však bude zachování historické autenticity vozidla.
2. rok výroby u startujících vozidel a motocyklů můžeme dále omezit (letos to byl ročník 1975, uvažujeme o roku 1970), současně si však pořadatelé vyhradí právo připustit do soutěže i novější vozidla a motocykly pokud budou něčím výjimečná nebo specifická
3. v individuálních a zvlášť odůvodněných případech bude možné převzít vozidla a motocykly ještě v neděli ráno před závodem.
4. dále více odstupňujeme startovné, tak aby u starších vozidel a motocyklů bylo výrazněji nižší než u novějších

Budeme rádi pokud se nám k organizaci víkendu vyjádří i samotní jezdci a pomohou nám tak, do Šternberka přilákat další majitele nádherných historických strojů.

Ecce Homo Historic 2022
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk