Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2019

Seznam přihlášených - Entry list - Nennliste

Závěr nad Ecce Homo Historic 2008

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 15.09.2008

Vážení příznivci motoristického sportu, účastníci Ecce Homo Historic 2008,

Uplynulý víkend se ve Šternberku nesl v duchu historických vozidel a motocyklů. Vyzkoušeli jsme nový formát celého víkendu a podle prvotních ohlasů jezdců je pozměněný program přijímán kladně.


Po letech také výrazněji poklesl počet startujících. Částečně jsme s tímto kalkulovali z důvodu zrušení rychlostního závodu a také díky omezení roku výroby startujících vozů a motocyklů. V průběhu víkendu jsme s některými jezdci a lidmi kolem závodu diskutovali jaká další opatření připravit, aby se počet startujících veteránů začal opět zvyšovat a to při zachování žádané kvality.

Pravděpodobně pro příští rok připravíme následující opatření. Některá z nich již platí nyní:

1. soutěže se budou moci zúčastnit všichni majitelé historických vozidel a motocyklů bez ohledu na to, zda vlastní průkaz historického vozidla nebo jiné označení. Podmínkou však bude zachování historické autenticity vozidla.
2. rok výroby u startujících vozidel a motocyklů můžeme dále omezit (letos to byl ročník 1975, uvažujeme o roku 1970), současně si však pořadatelé vyhradí právo připustit do soutěže i novější vozidla a motocykly pokud budou něčím výjimečná nebo specifická
3. v individuálních a zvlášť odůvodněných případech bude možné převzít vozidla a motocykly ještě v neděli ráno před závodem.
4. dále více odstupňujeme startovné, tak aby u starších vozidel a motocyklů bylo výrazněji nižší než u novějších

Budeme rádi pokud se nám k organizaci víkendu vyjádří i samotní jezdci a pomohou nám tak, do Šternberka přilákat další majitele nádherných historických strojů.

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk