Tréninkové jízdy za námi

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 01.06.2013

Vítězem tréninku je největší favorit Simone Faggioli. Jeho nejlepší čas dnešní tréninkové soboty je 2.50,690.

Druhé místo obsadil s krásnými časy český závodník Miloš Beneš, startující za Český národní tým, s Osellou FA30. Jeho čas druhé závodní jízdy je čtyři vteřiny za italským fenoménem. Třetí místo obsadil Julien Duccommun, další z favoritů, jak jsme již předem avizovali. Tento švýcarský pilot zajel svůj nejlepší čas 2.55,120 a sedlá též Osellu FA30. Další dvě místa obsadily opět dvě Oselly FA30. Mezi plackami se na sedmé místo probojoval Otakar Krámský s Reynardem, který odjel pouze jednu tréninkovou jízdu, protože zaspal start v první jízdě. Třetí Čech absolutně skončil šternberský závodník Václav Janík s Lolou, který zajel v dnešním tréninku krásných 3.01,110.

Perfektní výkon i po své závodní pauze předvedl Slovák Jaro Krajči, který ukázal, že ještě pořád dokáže zamíchat kartami. Jeho čas 3.01,610 se řadí mezi deset nejlepších dnešního dne. TOP 10 uzavírá český jezdec z Hnojníku, Dušan Nevěřil s červenou Normou M20FC.

Skupina E2-SC: Fausto Bormolini (Osella PA30) 2.59,150

Ze šternberských jezdců zajel krásnou jízdu Petr Trnka s vozem Formule Gloria C8F, startující za domácí Automotoklub Ecce Homo. Ukázal své jezdecké umění mnoha dvoulitrovým formulím, nechal za sebou i cesťáky nad 3000ccm. Předvedl nejen, že trať velmi dobře zná, ale že svým umem se i se 1400ccm dá zajet velká paráda (3.25,780).

Jirka Svoboda s Normou M20F je na 28. místě v absolutním pořadí s časem 3.27,920. Jirka Sedláček na svém BMW SŠ13 dodělával poslední úpravy ještě ve čtvrtek a dnes jednu tréninkovou jízdu vynechal kvůli menší technické závadě. Vše je ale opraveno a Sedláček Motorsport Team je připraven k zítřejší první závodní jízdě. Technický problém měl i Lukáš Tomeček, startující s VW Golfem GTi, který nedokončil druhou tréninkovou jízdu. Příčinou byla porucha na spojce. Tým Tomeček Motorsport se pustil do zjišťování závady a pokusí se vůz na zítřejší závod připravit. Ze Šternberka jsme mohli vidět také Pavla Malého za volantem VW Lupo GTi. Mezi čtyřmi identickými vozy, které jsme měli možnost vidět dnes na trati, skončil Pavel jako druhý za Janem Skálou. Velká většina fanoušků okolo trati očekávala jízdu domácího Milana Kašpárka, kterého naposledy na Ecce známe za volantem Audi TT-R DTM, kterou nyní vlastní náchodský Vladimír Vitver. Na oplátku Vláďa Vitver zapůjčil vůz Lotus Evora našemu Milanovi Kašpárkovi. V tomto voze seděl poprvé bez předchozího testu, takže za volantem tohoto Lotusu má za sebou pouhých 16 kilometrů. Nechejme se tedy překvapit, jak se šternberští závodníci poperou se zítřejšími závodními jízdami.

Po letech se do Šternberka vrátil a z okruhových závodů si na chvíli odskočil brněnský jezdec Robert Šenkýř s vozem BMW M3 E92 GTR vlastní konstrukce. I přes ten handicap, že má svůj vůz nastaven na okruhové závodění, obsadil ve skupině E2-SH třetí místo.

V očekávání byla také jízda Petra Vondráka, který u nás na Ecce delší dobu nezávodil a dnes se svezl s Dallarou F302 a dojel na 21. místě v absolutním hodnocení.
Skupinu historických vozidel ovládl stejně jako každý rok nepřekonatelný Martin Vondrák na nádherném voze March 712M F2. Druhý byl Miloš Zmeškal na svém Raltu a třetí místo patří Josefu Michlovi s Porsche 911 SC.

Dnes večer Vás zveme na koncert kapely Ready Kirken na Hlavním náměstí a do zítřejšího závodu přejeme všem závodníkům i divákům hezké počasí, pevné nervy a hodně štěstí.
Uvidíme se na slavnostním zahájení závodu, zítra v 8.30 hod. na startu.