Tréninkové jízdy Ecce Homo Historic 2009

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 12.09.2009

Tréninkové jízdy pravidelnosti historických automobilů a motocyklů jsou již minulostí. Jezdci mají první část přípravy za sebou, druhá je čeká na připraveném Moravském večeru. Pokud zvládnou i tuto náročnou zkoušku, zítra uvidíme odstartovat kolem 137 historických skvostů.


Nejrychlejším jezdcem tréninkových jízd byl Radek Pavlíček na voze MTX 1-06 startující za klub CSCC Mělník. Zkrácenou trať Ecce Homo, měřící 4800m, zdolal Pavlíček v čase 2.39,766. Měli jsme tu čest dnes na trati vidět několik nádherných historiků. Viděli jsme Austin Healey Sprite MK I Zbyňka Veselého, Kondor Formule 3 Jaroslava Rezka, který u nás startuje za Klub sportovních vozidel 50.-70. léta Mělník, několik historických vozidel značky Porsche, také Aermacchi Ala d´Oro, s tímto unikátním vozem přijel Ivar Sauter až z dalekého Švýcarska. Ani v letošním roce nechyběl Velorex, Wartburg, Škoda 1000 MB apod. Svou naleštěnou krásou s nádechem dávné historie oslnil i Ford Mustang.

V neděli 13.9. se na start první závodní jízdy pravidelnosti postaví první jezdec už v 10hod. bezprostředně po slavnostním zahájení závodu, které bude probíhat od 9:30 na startu závodní tratě Ecce Homo. Druhá jízda pravidelnosti podle všeobecného programu sportovního podniku začne ve 13hod. a kolem čtvrté hodiny odpolední můžeme vyčkávat slavnostní vyhlášení vítězů soutěže pravidelnosti na Hlavním náměstí ve Šternberku, kde během celého víkendu probíhá doprovodný program k Národnímu zahájení Dnů evropského dědictví.

Milena Schärferová
vedoucí tiskového odboru Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk