Šternberský automotoklub se připravuje na nadcházející závody

Sdílet

Tiskové zprávy | středa 03.03.2021

V Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK již probíhají přípravy na přicházející sezónu. Organizační výbor se zabývá žádostmi o uzavírky, zvláštním ustanovením, personálním zajištěním všech připravovaných závodů apod.


Již zanedlouho by nás měl čekat první závod motoristické sezóny ve Šternberku, a to Mistrovství ČR Ecce Homo, který je zahajovacím podnikem seriálu AUTOKLUB MISTROVSTVÍ ČR V ZÁVODECH DO VRCHU 2021. Uskutečnit se má 24. – 25. dubna 2021 na zkrácené trati Ecce Homo, tedy od startu pouze do prostoru Lipinského oblouku. V tomto seriálu nechybí závody, jako je tradiční Ústecká 21, Dobšinský kopec nebo též slovenský kopec Baba. 

 
 
 

Jako druhý a pro nás nejzásadnější závod, který připravujeme, je Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo, které má letos květnový termín! Poslední víkend v tomto jarním měsíci, tedy 28. -30. 5. 2021, se uskuteční 40. ročník ME Ecce Homo – odložené výročí z minulého roku, kdy se závod nemohl uskutečnit. Oslavíme tak v letošním roce nejen 40. výročí Mistrovství Evropy, ale také 116 let na trati Ecce Homo. Jsme v pravidelném kontaktu se špičkou vrchařského sportu, s českými i zahraničními jezdci a dle jejich slov se na závod velmi těší. Loňskou nucenou pauzu by si neradi zopakovali. Nejen mistři volantu jako jsou Faggioli a Merli se připravují na novou sezonu, ale například v domácích vodách se toho odehrálo spoustu a máme se rozhodně na co těšit. Všichni jste jistě zaznamenali nové načiní, které bude pevně v rukou držet Petr Trnka. Neskutečná věc se podařila, když došlo k setkání dvou skvělých závodníků, jako je Francouz Sébastien Petit a náš Petr Trnka. Ta neskutečná věc má název Norma M20FC 2019 s 3-litrovým Mugenem pod kapotou. Petr Trnka tak připravuje svůj nový vůz na blížící se sezónu.

 

 
 

Součástí Mistrovství Evropy Ecce Homo nebude chybět ani doprovodný program na Hlavním náměstí, Město v pohybu. I tato akce je v přípravách, věříme, že vám všem chybí nejen sportovní, ale také to kulturní vyžití.

Další letitou akcí je Ecce Homo Historic, která se má uskutečnit o víkendu 11. – 12.  9. 2021. Bude zachován dvoudenní koncept akce, kdy v sobotu ráno proběhne výstava historických automobilů a motocyklů na Radniční ulici, v odpoledních hodinách se uskuteční tradiční rally po okolí a celou neděli se veteránští krasavci budou prohánět po trati Ecce Homo v tréninkových a soutěžních jízdách pravidelnosti. K akci Ecce Homo Historic patří také mnoho let již Šternberské slavnosti, oslavy našeho města v centru, na Hlavním náměstí – pro milovníky dobré hudby, piva a samozřejmě nesmíme zapomenout na naše ratolesti.

 

 
 

Tento akcemi nabitý rok bychom rádi zakončili Společenským večerem AMK Ecce Homo a Města Šternberk, který je v kalendáři akcí naplánován na 19. 11. 2021 v Kulturním domě ve Šternberku.

Když vše dobře půjde, budeme se snažit pro vás připravit i oblíbenou mototuristickou soutěž LIŠKA.

To je téměř vše, co nás v tomto roce čeká, ovšem pod podmínkou, že nám situace dovolí pro vás závody a doprovodné akce uskutečnit. Jak jistě víte, situace stále není dobrá, ale my věříme, že nás o závody znovu nikdo nepřipraví. Že veškerá snaha vynaložená přípravám, bude zúročená. Přejeme si a doufáme, že svět bude zase jako dřív a my si užijeme závody, jak tomu je už více jak 100 let. Vždyť město Šternberk je především město motorismu. Bez toho burácení motorů a vůně benzínu to není ono. Budeme se ze všech sil snažit připravit pro vás vše, o čem jste si přečetli. Doufejme, že se pandemická situace v České republice a Evropě zlepší a všichni se na startu, v depu, v cíli, či v zatáčkách trati Ecce Homo, potkáme.

Děkujeme, že nám zachováváte přízeň.

Výbor AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

 

 

Odjezd na Dakar 2024
Společenský večer 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk