Společné prohlášení Města Šternberk, AMK Ecce Homo a TJ Sokol Šternberk k uplynulému víkendu

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 10.06.2010

Vážení návštěvníci víkendových akcí - Mistrovství Evropy v závodech do vrchu Ecce Homo a Město v pohybu,
jménem hlavních organizátorů a jejich partnerů Vám všem děkujeme za vaši přízeň a účast na našem víkendovém programu. Z celkového pohledu hodnotíme obě akce dle nejrůznějších zdrojů za velmi vydařené a děkujeme tímto všem organizátorům, kteří se na jejich přípravě podíleli. Dále naše poděkování patří všem našim sponzorům, bez kterých by se ani jedna z akcí nemohla uskutečnit.


Myslíme, že spojením Města v pohybu a závodů dovrchu byl ve Šternberku vytvořen jedinečný navzájem se doplňující a prolínající program, ve kterém nalezne svůj cíl široké spektrum návštěvníků.

Dnes tj. v úterý 8. června se zástupci obou organizátorů setkali na společné schůzce a hodnotili uplynulý víkend. Samozřejmě nevnímáme jen pozitiva, ale uvědomujeme si i některé chyby a problémy, se kterými jsme se během přípravy a realizace obou akcí setkali. Řadu z nich běžný návštěvník ani nepocítil, některé mohl zaregistrovat každý.

Jedním z největších problémů z pohledu návštěvníka mohla být neuskutečněná spanilá jízda motorkářů po trati Ecce Homo. U závodu kategorie Mistrovství Evropy je nutné dodržovat závazná mezinárodní pravidla jejich průběhu a tak rozhodnutí ředitelství závodu v případě prodlení oproti harmonogramu bychom měli plně respektovat a pochopit. Najít viníka toho, že se spanilá jízda neuskutečnila, je v tomto případě nemožné. Všechny strany odvedly svou práci na 100% a tak s nadsázkou bychom mohli říct, že viníkem byl asi nakonec onen závodní vůz, který svou technickou poruchou zapříčinil vytečení oleje na trať a jeho následný více než třicetiminutový úklid. Spíše než hledáním viníka se ale budeme zabývat tím, jak do budoucna podobným případům předcházet a jak je řešit.

Často zmiňovanou připomínkou je i výběr a výše vstupného na odpolední program Město v pohybu a tím omezení vstupu na náměstí i pro seniory a závodní týmy. Do odpoledního programu jsme se pro letošní rok pokusili zařadit dvě velmi atraktivní skupiny – Support Lesbiens a Mandrage. Vystoupení těchto kapel by však nebylo možné finančně pokrýt bez výběru vstupného a tedy i uzavření náměstí. Přestože nás počet návštěvníků koncertu mile překvapil a splnil naše optimistická očekávání, uvažujeme, že pro příští rok budeme angažovat spíše méně nákladné kapely. Tím pádem by i vstupné na akci výrazně pokleslo.

Závěrem nám dovolte ještě jednou poděkovat za podporu našich akcí, za pochopení některých problémů a jejich řešení a již nyní se těšíme na setkání při ročníku 2011.

Mgr. Jaromír Sedlák
za Město Šternberk

Vlastimil Malík
za AMK Ecce Homo

Pavel Pospíšil
za TJ Sokol Šternberk

Začátek závodu:
ME 2022
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk