Sobotní tréninkové jízdy předčasně ukončil déšť a kroupy

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 29.05.2021

V sobotu 29. 5. 2021 se uskutečnily dvě tréninkové jízdy na jubilejní závod ME Ecce Homo 2021. Druhou jízdu však neodjeli všichni, podmínky pro start byly velmi proměnlivé a v horní části trati bylo již opravdu hodně vody. Vzhledem k bezpečnosti a také proto, aby jezdci zbytečně nezničili pneumatiky, se špička startovního pole rozhodla druhou tréninkovou jízdu obětovat.


    
foto od samotných jezdců
 

V první tréninkové jízdě by TOP 5 kompletně ovládli italští borci, kdyby jim jejich nadvládu nenarušil šternberský talent Petr Trnka. První dvě místa obsadili Merli s Faggiolim, jak se dalo předpokládat, a na pomyslném stupínku pro vítěze, se objevil domácí pilot Petr Trnka. Ten na zatím nepřekonatelného Faggioliho, který má na kontě 11 titulů Mistra Evropy a 14 titulů v národním šampionátu, ztratil pouhé tři vteřiny.

 

Christian Merli, foto: Jakub Šnábl
 
Petr Trnka, foto: Tomáš Tichý
 
 

Miloš Beneš, jeden z nejrychlejších českých jezdců, byl v tréninku šestý, ten ale zajíždí nové brzdy. Dařilo se Petru Vítkovi s Osellou PA30, který obsadil sedmé místo. Sébastien Petit s vozem Nova NP 01-2 byl osmý a desítku nejlepších uzavřeli dva Švýcaři, otec se synem, Robin Faustini a Simon Hugentobler, který jede ve Šternberku úplně poprvé.

Rozdělení v šampionátu Mistrovství Evropy je do několika skupin. Skupinu 1 ovládl v tréninku Dan Michl s Lotusem Elise s časem 3:18,60. Skupinu 2 polský závodník „Dubai“, který zajel nejlepší dnešní čas 3:28,74, ve skupině 3 zvítězil Lukáš Vojáček se Subaru Impreza WRX STI (3:50,14). Peter Ambruz má prvenství ve skupině 4 a Aleš Prek, který se po letech vrátil na Ecce Homo, obsadil první místo ve skupině 5. Skupiny E2-SS a E2-SC jsou naprosto jasné. Tam vítězí Merli s Faggiolim.

Mezi evropskými historiky si nejlépe vedl Francouz Jean Marie Almeras s jeho krásným Porsche 935. Časomíra při jeho jízdě se zastavila na čase 3:54,46.

Dnešní tréninkové jízdy díky počasí skončily dříve, než jsme očekávali a nyní už se vše připravuje na zítřejší závod.

Jste srdečně zváni na 40. ročník Mistrovství Evropy Ecce Homo!Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

 
 
Ecce Homo Historic 2021
Sternberske Slavnosti 2021
RADIO HANA
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk