S příchodem podzimu odstartuje již 7. ročník Rally Jeseníky

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 06.07.2013

Česká republika, Šternberk – 4. 7. 2013 – Tradiční rallysprint ve Šternberku na Moravě, městě automobilovému sportu zaslíbeném, se letos uskuteční 21. září. Jaké novinky si připravil organizační výbor pro svůj závod, kterým astronomicky vstoupíme do podzimu?


„Vzhledem k složité stavbě trati jsme letos zvolili koncept tří rychlostních zkoušek se dvěma průjezdy a jednu zkoušku, která je úplně nová, pojedeme třikrát,“ odhaluje Dušan Pospíšil, ředitel Rally Jeseníky. „Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří nám vyšli vstříc při jednání o trasách rychlostních zkoušek. Letošní ročník je výsledkem největšího kompromisu, který jsme museli zvolit jako reakci na velké opravy komunikací v Moravskoslezském kraji. Mnoho našich tradičních rychlostních zkoušek totiž aktuálně nese statut objízdných tras, které nelze uzavřít,“ upřesňuje Pospíšil.

 

Šternberský rallysprint v letošním roce poprvé ve své historii nenese název svého dlouholetého generálního partnera, opavské společnosti AZ pneu, která se rozhodla ukončit své veškeré marketingové aktivity. „Za celou přízeň pana Petrušky a jeho firmy AZ pneu mu za minulých šest let mnohokrát děkujeme, stojíme na začátku nové etapy naší soutěže a věříme, že se značky Rally Jeseníky a AZ pneu ještě v budoucnosti protnou,“ objasňuje situaci ohledně pojmenování soutěže Tomáš Kunc, zástupce ředitele soutěže.

Účastníkům Rally Jeseníky se budou započítávat body do Timeseal Mistrovství České republiky v rally, Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a České trofeje rally pravidelnosti historických automobilů. Pro všechny ostatní zájemce o start v Rally Jeseníky byl vypsán také Pohár pořadatele, kam se mohou přihlásit i ostatní účastníci, například z řad Poháru České republiky v rally, který letos na Rally Jeseníky absentuje.

 „Naší snahou je v letošním roce maximálně podpořit start historických vozidel. Tomu jsme přizpůsobili i startovní pořadí - piloti historických soutěžních vozů vyjedou ze šternberského náměstí 21. září před soudobým polem,“ uzavírá přípravy na letošní Rally Jeseníky Tomáš Kunc.

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk