Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2019

Seznam přihlášených - Entry list - Nennliste

Přípravy na Ecce Homo 2009 jsou v plném proudu

Sdílet

Tiskové zprávy | pátek 03.04.2009

Závod Ecce Homo 2009 se nezadržitelně blíží. Na trati proběhla první kontrola bezpečnostní komise. Členy bezpečnostní komise byli: zástupce klubu, zástupce jezdců a především zástupce kopcové komise. Po loňské celkem tragické motoristické sezóně a nemusíme chodit daleko, nedávná soutěž rally, kde přišli o život tři diváci, jsme se zaměřili především na bezpečnost. Jako v každém minulém roce, tak i letos budou doplněna svodidla v určitých částech trati. Divácké prostory budou ještě výrazněji vyznačeny, než tomu bylo v minulých letech.


Po loňských zkušenostech, kdy se závod nepříjemně protahoval díky haváriím aut a následnému oleji na trati, bude v letošním roce pro urychlení závodu připraveno další vozidlo s pracovníky na úklid tratě. "Tím samozřejmě nemůžeme říct, že je vše vyřešeno a závod poběží bez jakékoliv větší přestávky. Je to pouze další pomoc, jak urychlit čištění tratě. Jde přece o bezpečnost jezdců a odstranit skvrny uniklého oleje je někdy hodně namáhavá práce", uvedl ředitel závodu Vlastimil Malík.

Jak jsme již informovali v minulém roce, připravovalo se nové parkoviště pro závodní stroje. To se za pomoci Krajského úřadu a finanční podpory města Šternberka podařilo dokončit. Jedná se o parkovací prostory nové sportovní haly s názvem Ecce Homo. Její veškeré okolní plochy se přizpůsobily i pro potřeby našeho závodu. Máme zde k dispozici sociální zařízení a pro týmy elektrickou energii.

Připravujeme další novinku a domníváme se, že se jedná o velký přínos a především urychlení práce managerů týmů. Pro zaregistrování do závodu bude pro tento rok zavedena elektronická přihláška.

Věříme, že letošní ekonomický krizový rok neovlivní startovní pole a uvidíme u nás na startovní čáře kompletní evropskou špičku. Současně s Mistrovstvím Evropy pojedeme Mezinárodní mistrovství ČR a Mistrovství Rakouska.

Do červnového závodního víkendu nám ještě nějaký čas zbývá, ale už teď víme, že slavnou trať Ecce Homo prověří velmi kvalitní jezdci s výbornými vozy a můžeme očekávat zajímavou podívanou.

Jste srdečně zváni na souboj jezdců, vozů a týmů. Víkend rychlých kol bude ve Šternberku stát určitě za to!

Milena Schärferová
Tiskový odbor Ecce Homo

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk