Překonán český rekord!

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 05.06.2010

Vydařená druhá tréninková jízda! David Kostruh splnil své poslání překonat Miloše Beneše a stal se tak nejrychlejším Čechem na trati Ecce Homo. Nový český rekord má tedy hodnotu 3:00,124.

Simone Faggioli v druhé tréninkové jízdě nezrychlil, zajel téměř totožný čas, ale byl to pouze tréninkový den, zítra bude zřejmě všechno jinak. Ale i tak je absolutním vítězem tréninku a jediný, který zajel pod tři minuty. Druhý je opavský jezdec David Kostruh, držitel nového českého rekordu a třetí pokořený Miloš Beneš.

Náš Václav Janík o dvě vteřiny zrychlil a je tedy po trénincích na absolutním dvanáctém místě.

Dva nejrychlejší jezdci E1 skupiny zrychlili, Dan Michl o pouhé čtyři desetiny, ovšem domácí Milan Kašpárek o celé tři vteřiny. Necháme se překvapit, jak budou vypadat zítřejší závodní časy těchto jezdců. Synové Milana Kašpárka udělali oba v druhé závodní jízdě hodiny, ale do cíle dojeli v pořádku. Další jezdec, který startuje za AMK Ecce Homo, je Jiří Theimer s Peugeotem 306 Maxi Kit Car, který je momentálně pátý ve skupině A.

Skupina historických vozů si vedla také velmi slušně. Zvítězil Martin Vondrák s vozem March 712M, druhé místo obsadil Jaroslav Prášek na Chevronu B42, startující za JSC Racing Pelhřimov a úžasného výsledku dosáhl pražský závodník Pavel Kolář na Škodě 130 RS, který velmi dobře reprezentuje Český národní tým, za který startuje i v našem závodě. Čtvrté místo obsadil Josef Michl. Známějšího jezdce na naší trati snad není a ani dnes diváky a své fanoušky nezklamal.

Smutná událost se odehrála během sobotního podvečera bezprostředně po skončení tréninků a otevření závodní tratě. Motocyklista bojuje v olomoucké nemocnici o život, když si chtěl zazávodit na otevřené trati absolutně bez jakékoliv ochrany, bez přilby. Okamžitá a profesionální pomoc záchranářů zajistila stabilizování jeho stavu a nakonec byl odvolán vrtulník, který měl dotyčného odvážet. Nad starým startem nezvládl předjíždění a střetl se s pořadatelským vozem, který sjížděl dolů po trati. Budeme doufat, že jeho zdravotní stav se při transportu nezhoršil a svůj boj o život vyhraje.