Na III. AZ pneu Rally Jeseníky zvítězil Štěpánek s Octavií WRC – 10. tisková zpráva

Sdílet

Tiskové zprávy | středa 07.10.2009

Třetí ročník AZ pneu Rally Jeseníky je na konci, vítězná posádka roku 2009 je Jan Štěpánek – Marek Omelka se Škodou Octavií specifikace WRC.

Pouhou desetinu vteřiny za nimi dojeli Karel Trněný – Václav Pritzl, také s WRC – Škodou Fabií. Na medailovou pozici dosáhla i posádka Joef Peták – Alena Benešová, startující za Hroch Rally Team v AČR. Josef Peták z Hlavního náměstí ve Šternberku odstartoval s Peugeotem 207 S 2000. Petákovi chybělo na vítěze něco málo přes osmnáct sekund. Jaroslav Orsák, který byl po prvních třech rychlostních zkouškách ve vedení, se po propadl na čtvrté místo díky komplikacím v páté RZ. Páté a šesté místo obsadily též vozy Mitsubishi Lancer EVO IX, Jan Černý a o jednu pozici za ním Roman Michalík. Po nádherném napínavém souboji mezi Dohnalem a Bryndou, se nakonec radoval Jan Dohnal a může tak slavit titul ještě před posledním závodem ve Vsetíně. Devátou příčku pak obsadila posádka Lumír Firla – Pavel Dresler a desítku nejlepších uzavřeli Tomáš Kurka – Milan Škubník s nádherným silným Mitsubishi Lancer evoluce desáté.

Celá soutěž se obešla bez větších komplikací, pouze jedna havárie se zdála zpočátku vážná, proto spolujezdce z posádky Majer – Svatoš, odvezl pro jistotu vrtulník na CT vyšetření do nemocnice. Posádka havarovala při RZ 8, která byla poté úplně zrušena. Během závodu nás pak doprovázely pouze lehčí havárie a především mnoho technických závad na soutěžních speciálech. Všechny tratě rychlostních zkoušek pak z celkového počtu 98 převzatých a startujících posádek, dokončilo pouze 68 soutěžících.

Velkou smůlou bylo, že musel odstoupit favorizovaný jezdec Václav Pech jun., také díky technické závadě na voze. Mezi další přední jezdce, kteří byli nuceni odstoupit, můžeme zařadit Pavla Valouška jun., posádku bratrů Odložilíků, mj. loňských vítězů této rally, dále to byl Milan Pantálek, Miroslav Jakeš, Sláva Ducháček a další.

„Děkuji všem jezdcům, divákům, sponzorům a také pořadatelům za krásný sportovní zážitek a těším se na IV.AZ pneu Rally Jeseníky,“ uvedl ředitel této soutěže Mgr. Tomáš Kunc.