Na Ecce Homo Historic 2011 zvítězila "pragovka"

Sdílet

Tiskové zprávy | neděle 11.09.2011

Počasí během celého víkendu přálo účastníkům tradičního Ecce Homo Historic. V letošním roce došlo k několika změnám, tou zásadní bylo z důvodu snížení nákladů zrušení Rallye Ecce Homo Historic.

Účastníci tedy v pátek absolvovali pouze administrativní a technickou přejímku. Sobotní dopoledne strávili na Radniční ulici ve Šternberku na výstavě, které se účastnili všichni přihlášení. Během výstavy proběhly divácké ankety v kategoriích auto a moto, např. Elegance, Kostým apod. Odpoledne pak proběhly tréninkové jízdy a následně Moravský večer, který je každoročně pořádán pro účastníky této veteránské sešlosti.

Dnes proběhly dle propozic tři soutěžní jízdy pravidelnosti a vítězem se stal ten, který měl nejmenší rozdíl mezi časy třech soutěžních jízd. Ecce Homo Historic 2011 vyhrál Josef Vavroch na svém voze Praga P34 Piccolo. Diference časů jeho tří soutěžních jízd činila neuvěřitelných 0.00,860. Druhé místo obsadil Petr Míček a jeho vůz Ford Cortina Eagle SS MK1, startující za stejný klub jako Josef Vavroch, a to Historic Car Club Mohelnice, který měl na letošním Ecce homo Historic nejvíce účastníků. Diference časů Petra Míčka činila 0.01,580.

Třetí místo patří Jaroslavu Pivodovi se Škodou Octavií za VCC Ostrava. Rozdíl časů všech jízd byl nepatrný, stejně jako v obou předchozích případech. Diference časů tohoto jezdce byla 0.01,620. Skupinu motocyklů vyhrál Tomáš Kolínek na stroji ČZ 125 T s rozdílem časů činícím 0.01,958.

Město Šternberk opět o tomto víkendu ožilo, obyvatelé i ostatní návštěvníci měli možnost vidět na 170 “veteránů“, dokonce i opravdových skvostů z předválečné doby. Nejstarší vůz byl z roku 1912, Panhard Levassor Featon pana Jiřího Kratochvíla, který nám zachovává přízeň a na veteránském srazu ve Šternberku nikdy nechybí. Veteránský víkend je právě v samém závěru, vše proběhlo bez komplikací, kromě jediné lehké nehody startovního čísla 117 Luboše Kůrky, se naštěstí nic nepřihodilo.

Všem účastníkům děkujeme, že do Historického města Šternberka, přivezli ukázat a předvést své veteránské hodnoty a děkujeme také všem návštěvníkům, kteří přišli obdivovat krásu automobilové a motocyklové historie.