Král vrchů Merli překonal traťový rekord

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 03.06.2019

Máme za sebou 39. ročník Mistrovství Evropy v závodech do vrchu Ecce Homo a absolutním mistrem se stal italský favorit Christian Merli. Nejen že absolutně vyhrál, překonal také traťový rekord. Novým rekordem je čas 02:39,93. Překonal tak sám sebe, kdy vloni zajel rekordní čas 02:41,37.


Druhým absolutně nejrychlejším je další italský střelec Simone Faggioli s Normou M20 FC, stále na Ecce Homo ten, který zvítězil nejvíckrát. Vyhrál také skupinu E2-SC v klasifikaci Mistrovství Evropy. A protože Italové ukazují, že jsou opravdu těmi nejlepšími v kopcových závodech, i třetí místo patří italskému jezdci jménem Diego Degasperi s nejlepším časem 02:49,17.

 
Christian Merli, foto: Michal Heřmanovský
 
Simone Faggioli, foto: Michal Heřmanovský
 

Nejlepším českým jezdcem v absolutním pořadí byl Miloš Beneš s Osellou FA30, který celkově skončil na pátém místě a v hodnocení MČR ukořistil první místo ve skupině E2-SS. Dobře se dařilo i domácímu Václavu Janíkovi, který sice nezajel tak nádherný čas jako v loňském roce, přesto je jeho umístění skvělým výsledkem. V MČR zvítězil ve skupině E2-SC.

 
Miloš Beneš, foto: Roman Krejčí

 

Dalším úspěšným byl Lukáš Vojáček, který zvítězil ve skupině A v hodnocení Mistrovství Evropy i v hodnocení Mistrovství ČR. Skupinu N ovládl v ME Antonino Migliuolo s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX a v MČR pak Ivo Holan, taktéž s Mitsubishi Lancer Evo IX.

GTčka pak vyhrál s přehledem slovenský pretekár Ján Miloň s nádherným McLarenem 650S GT3.

V seriálu Liqui Moly Mistrovství ČR se v hodnocení skupiny E1 nejlépe umístil Michal Svozil s krásným BMW M3 a porazil tak Josefa Dohnálka i Karla Hubáčka.

 

Michal Svozil, foto: Filip Žídek
 

Skupinu tzv „siluet“ ovládl největší favorit Marek Rybníček s novou střelou McLaren F1 Evo. Za ním zaostal i velmi zkušený a rychlý Dan Michl.

 

Marek Rybníček, foto: Filip Žídek
 

A stopu na letošním Ecce Homo zanechal i francouzský pilot Sebastien Petit, který vyhrál skupinu CN.

V početné České trofeji se nejlépe dařilo letos Josefu Hlavinkovi mladšímu s vozem Tomis 99-04.

Velké poděkování všem, kteří byli součástí Ecce Homo 2019.

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

Odjezd na Dakar 2024
Společenský večer 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk