Faggioliho hattrick na Ecce Homo

Sdílet

Tiskové zprávy | středa 06.07.2011

Italský pilot Simone Faggioli dosáhl ve Šternberku třetího absolutního vítězství po sobě. I když to po první závodní jízdě vypadalo s absolutními výsledky dosti zajímavě, přeci jen Simone Faggioli dokázal v druhé závodní a především velmi mokré jízdě zajet takový čas, který mu stačil na vítězství, ještě s třívteřinovým náskokem na druhého Michla.

Když už v roce 2003 startoval na trati Ecce Homo, už tenkrát obsadil druhé místo v absolutních výsledcích. Pilotoval Osellu PA20/S a už tenkrát byl jeho čas pouhé dvě vteřiny nad tři minuty. Dal o sobě ve Šternberku znát i v roce 2005 a 2008 a od letopočtu 2009 na stupínek nejvyšší už žádného jiného nepustil a kraluje zde až do současnosti. Potřetí za sebou se stal absolutním vítězem závodu Ecce Homo ve Šternberku a opět Evropu přesvědčil, že je to stále on, kdo diktuje tempo těmto krásným a úctyhodným závodům. Gratulujeme k tomuto úspěchu!

Simone Faggioli, foto: Zdeněk Vích

Pro druhé místo v absolutní klasifikaci si dojel kuřimský jezdec Dan Michl a třetí příčku obsadil Petr Rokyta s krásným Ligierem JS 49. Déšť při nedělních závodních jízdách řádně zamíchal kartami a do popředí výsledkové listiny se pomalu, ale jistě dostávaly vozy, kterým štěstí přálo a alespoň svou první závodní jízdu si ještě odjely na suchu. Do deštivé druhé závodní jízdy někteří piloti z konce startovního pole vůbec nenastoupili.

Skvělé výkony rakouského pilota Felixe Pailera, oslňující převážnou většinu diváků, mu vynesly čtvrté místo v celkovém pořadí letošního ročníku. Páté místo absolutně a třetí místo v evropském bodování obsadil Miloš Beneš se svým Raltem RT 23.

Šternberský pilot Milan Kašpárek si na domácí trati posunul svůj osobní rekord, který má nyní hodnotu 3:16,710. Kašpárek se svou Audi TT DTM vyhrál skupinu E2-SH a absolutně se umístil na sedmém místě.

Milan Kašpárek, foto: Vladimír Kotouč

Top ten uzavřel Václav Janík, který ukázal, že mistři umí jezdit i na vodě.

Václav Janík, foto: garagephoto.cz

Skupinu N ovládl Slovinec Aleš Prek, mladší z jezdců Vojáčků, Lukáš, vyhrál skupinu A, vítězství CN skupiny si vyjel Petr Rokyta a Dan Michl si letos opět získal prvenství ve skupině E1.

V letošním roce jsme se mohli pyšnit opravdu famózní startovní listinou, které dodávala na důležitosti jména jako např. Georg Plasa, který bohužel díky defektu závod nedokončil, neskutečně rychlý a mezi diváky oblíbený Felix Pailer, dále Silvestr Mikulaštík, který svým stylem jízdy uchvátí do jednoho všechny diváky podél trati.

Georg Plasa, foto: David Sedlák

Formuláři Otakar Krámský, Václav Janík, Jaro Krajči nebo Fausto Bormolini, ale i „placky“, na které jsme se těšili možná nejvíc, Simone Faggioli, Marcel Steiner, Adriano Zerla nebo Demuth Guy i náš Petr Vítek. Ti všichni a nejen oni připravili divákům opět nezapomenutelnou podívanou.

Jaro Krajčí, foto: Šárka Tomická

Marcel Steiner, foto: Radim Krejčí

Krásná podívaná byla samozřejmě také na nejrychlejší ženu závodu Editu Práškovou, která letos na této trati jela doslova famózně. A co nováček Petr Trnka? Sami jste se mohli přesvědčit, že rozhodně o tomto mladém nadějném pilotovi ještě zajisté mnohokrát uslyšíme.

Často se nám letos míhaly před očima také vozy značky Mitsubishi. Desátou evoluci jsme mohli vidět nejen jako vůz předjezdce, šternberského podnikatele Vlastimila Čepičky, ale také v rukou profesionálního závodníka Martina Jermana, televizní hvězdy Filipa Sajlera nebo polského závodníka Pawola Dytka.

Opomenout nesmíme ani historické vozy, kde se absolutním vítězem stal Martin Vondrák s Marchem 712M F2. Z vítězství měl samozřejmě radost a my mu gratulujeme nejen k vítězství, ale jako nastávajícímu tatínkovi obzvlášť.

Martin Vondrák, foto: Zdeněk Vích

Pro druhé místo si dojel Petr Kolář jr., bratr Pavla Koláře, který je pravidelným účastníkem Ecce Homo a pro letošní rok půjčil vůz svému bratrovi, který je spíše rallyovým závodníkem, ale rohodně nezklamal. Zpět do Prahy odvážel pohár za krásné druhé místo. Bronzovou příčku pak obsadil Oskar Král ml.

Gratulejeme všem umístěným a těšíme se na další ročník tohoto tradičního šternberského podniku.

Milena Schärferová, tisková mluvčí závodu

Poděkování ředitele

31.ročník Mistrovství Evropy je minulostí a již nyní je v přípravách Ecce Homo 2012. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, co se podíleli na pořádání tohoto uplynulého ročníku, ať ve větší či menší míře. Poděkování patří také těm, kteří podporují tento krásný motoristický sport v našem městě, ať už finančně nebo věcně, ale i morální podpora je pro nás nesmírně důležitá. Díky Vám, kteří jste nám vyšli vstříc a jste na straně těch, kteří chtějí dělat tyto závody atraktivní, si Ecce Homo udržuje svou prestiž.