Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo Historic 2022

Ecce Homo Šternberk opět přivítá evropské jezdecké špičky

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 20.05.2008

Velmi rychle se nám blíží další ročník závodů do vrchu Ecce Homo Šternberk 2008. První červnovou neděli si určitě nenechte ujít start známých vrchařských závodníků z mnoha zemí Evropy. Přijďte podpořit také domácí, české jezdce, kteří si šternberskou trať velmi oblíbili a letos nás opět poctí svou návštěvou.


Letos proběhne již 28. ročník Mistrovství Evropy, na který se organizátoři pečlivě připravují. Trať Ecce Homo je jednou z nejlépe hodnocených tratí v celém seriálu Mistrovství Evropy, proto musí být vše připraveno na 101%. Trať má dlouholetou tradici , měří 7800 metrů a je jednou z nejhezčích a nejbezpečnějších tratí jak v ČR, tak i v Evropě.

Přihlášeno je více jak sto závodníků, seznam přihlášených najdete na www.eccehomo.cz.

Tento závod, jako již tradičně, má sílu ve skupinách E1 a E2. Můžeme se těšit na italské závodníky – Renza Napioneho, Fausta Bormoliniho a Simone Faggioliho. Za slovenskou republiku ve skupině E2 odstartuje Jaroslav Krajči se svým vozem Lola B02/50. Chybět bohužel bude velmi oblíbený sběrač traťových rekordů Ander Vilariňo ze Španělska, který měl na podzim těžkou havárii, ale jeho úhlavní soupeř na seznamu přihlášených nechybí. Je jím francouz Lionel Régal, který na šternberské trati odstartuje s vozem Reynard 01L. A Reynard-Zytek F 3000? Maďar László Szász? Ano, to bude tvrdý oříšek pro ostatní jezdce skupiny. Ale o tom závody jsou. Nejvíce budeme samozřejmě držet palce českých závodníkům. S Dallarou STV 302 pojede špičkový závodník Milan Svoboda. Jeden z našich nejúspěšnějších vrchařů, přezdívaný „žluťásek“ Otakar Krámský, pojede s vozem Reynard K-08. Na seznamu přihlášených nechybí ani úřadující absolutní mistr republiky Dušan Nevěřil. Se svou novou zbraní se představí domácí šternberský jezdec Milan Kašpárek, který fanouškům představí AUDI TT-R DTM. Jeho dva synové Tomáš a „Pinďa“ nebudou ani pro tento rok chybět na startovním roštu závodů Ecce Homo 2008.
Letošní rok opouští kopce velká osobnost Miroslav Fajkus. Chtěl přijet na závod do Šternberka se svým novým vozem Lola T99/50 Zytec, ale osud tomu tak nechtěl. „Faja“ nepřežil velmi těžkou havárii na závodech v Náměšti nad Oslavou. Je to pro milovníky a jezdce automobilů do vrchu obrovská ztráta.
Také skupina A bude výborně obsazena, např. Niko Pulić a jeho BMW M3, Josef Komárek a Václav Janík předvedou Mitsubishi Lancer Evo nebo Jaromír Malý za volantem silné Subaru Impreza Sti.
Ve skupině SP bude opět nejsilnější Auto Kelly Racing Team, za který pojede Petr Vojáček se synem Lukášem, Martin Jerman a zástupkyně něžného pohlaví Gabriela Jermanová.
Kategorii historických vozidel ovšem nemůžeme opomenout, protože ani ta nebude nazajímavá. Jasná jednička v této skupině Petr Vondrák s Marchem 752 se svými časy trápí i absolutní špičku moderních aut. Do kokpitu Chevron B42 usedne Jaroslav Prášek, za zmínku stojí vozy MTX 1-03 Formule Easter, do kterých usednou Kamila Stará a Petr Tykal.

Už nyní můžeme slíbit, že startovní pole bude opravdu rozmanité a pro diváky doufejme, že to bude atraktivní podívaná.

Během celého závodního víkendu bude na šternberském hlavním náměstí probíhat doprovodný program, který pořádá TJ Sokol. Oba dva dny se máte skutečně na co těšit. Sobota 31.5. nese název „Den v pohybu“. Program začne již v 10 hod a končit se bude až kolem půlnoci. Od rána bude hrát několik kapel a v programu uvidíme judo, lukostřelbu, capoeiru, šerm, aikido, sedmimílové boty atd.
Na neděli je připraven „Den motorismu“ už od 9 hod. Těšit se můžete na celorepublikový sraz silničních motocyklů, „spanilou jízdu“ silničních motorek po trati Ecce Homo, motokáry, pro ty nejmenší skákací hrad Hummer, dále dětské čtyřkolky, uvidíte vozidlo z Rallye Paříž-Dakar a zajisté Vás dostane exhibice mistrů „Haki-saku“ ( footbagu ). Během celého dne si můžete notovat s kapelami Arconat, Gen, Barevnej den, Cabovabo a další.

Těšíme se na Vás.

Milena Schärferová

Ecce Homo Historic 2022
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk