Ecce Homo Historic již brzy!

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 27.08.2013

Přestávka po jarních závodech automobilů do vrchu na legendární trati Ecce Homo ve Šternberku utekla jako voda a již druhý zářijový víkend bude spousta důvodů, proč navštívit Šternberk a konkrétně Ecce Homo Historic. Vždyť soutěže automobilových veteránů patří k divácky nejatraktivnějším akcím už díky přátelské atmosféře a otevřenému přístupu účastníků k divákům.


Přihlášení do podniku Ecce Homo Historic zdolávají každoročně zkrácenou trať Ecce Homo, tato má délku 4800m.

 Program Ecce Homo Historic zahrnuje:

pátek 6. 9. 2013

- Rally Ecce Homo Historic (start na Radniční ulici)

sobota 7. 9. 2013

- Výstava historických vozidel a motocyklů na Radniční ulici

- 2x tréninková jízda na trati Ecce Homo 

- Moravský večer v Městském klubu (pouze pro účastníky Ecce Homo Historic)

neděle 8. 9. 2013

- 3x soutěžní jízda pravidelnosti na trati Ecce Homo

Na pouť páteční rally vyjedou účastníci v 9 hod. z Radniční ulice a vracet zpět se budou ve večerních hodinách. Během sobotní výstavy budou moci návštěvníci obdivovat všechny stroje a pohovořit s jejich majiteli. Vstup na výstavu bude zcela zdarma. Na trati Ecce Homo se veteráni objeví prakticky ihned po výstavě.  Začneme ve 13:00 dvěma tréninkovými jízdami. Ve večerních hodinách proběhne tradiční Moravský večer, který je pořádán pro účastníky Ecce Homo Historic. Během tohoto večera se vyhlásí výsledky rally a anket. Anketní lístky můžete vyplňovat na sobotní výstavě, soutěžit se bude v kategoriích: posádka s nejvhodnějším dobovým oblečením, soutěž elegance, divácká anketa a nejstarší automobil a motocykl.

 V neděli začínáme, podle časového harmonogramu, v 8:30 slavnostním zahájením soutěže, za přítomnosti významných osobností města a kraje. Před odstartováním prvního vozu se činovníci každoročně účastní kladení věnců u pomníku Bruna Sojky. Od 9 hod. se pojedou tři soutěžní jízdy pravidelnosti historiků, kde se ovšem nejede na nejrychlejší čas, nýbrž jezdci musí ve dvou jízdách zajet co nejpodobnější časy. Vítězí tedy ten účastník, který dosáhne nejmenšího rozdílu dosažených časů. Z toho vyplývá, že tato soutěž je spravedlivá k historickým vozidlům, protože i ten nejpomalejší má šanci zvítězit. Ovšem neabsolvuje-li jezdec všechny tři předepsané jízdy pro soutěž pravidelnosti, nesplní podmínky a nebude klasifikován.

 Ředitel závodu Ecce Homo Historic, pan Vlastimil Malík, uvedl také, že se postupně provádí změny, týkající se stáří vozů. Do budoucna by se u nás ve Šternberku mělo objevovat méně novějších vozů a je zde velká snaha o navrácení pravých veteránů. Nyní jsou připuštěna vozidla (automobily + motocykly) vyrobená před 31. prosincem 1960, výjimečná vozidla vyrobená před 31. prosincem 1981.

 Ukončení závodního víkendu bude kolem 17 hod. v prostorách startu, kde proběhne vyhlášení výsledků a ocenění těch nejlepších. 

Těšíme se na Vaši účast na tomto programu.

Uzávěrka přihlášek je 1. září 2013 do 24.00 hod

Počet účastníků je omezen na 200, omezení bude provedeno ve prospěch historicky starších 

vozidel. 

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo

Foto: A. a P. Malý

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk