Ecce Homo 2011 klepe na dveře !

Sdílet

Tiskové zprávy | pátek 13.05.2011

Nezadržitelně se blíží 31. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu na věhlasné trati Ecce Homo ve Šternberku, která v loňském roce oslavila úctyhodných 105 let.


Do Šternberka se opět sjede celá evropská špička. I letos na Ecce Homo, na jeden ze svých nejoblíbenějších závodů, přijede úřadující Mistr Evropy, Ital Simone Faggioli. Ten v loňském roce opět pokořil sám sebe a posunul hranici traťového rekordu zase o několik desetin níž. Podaří se mu letos obhájit vítězství u nás ve Šternberku, získat cenné body do celkového evropského šampionátu a možná i překonat současný traťový rekord, který má hodnotu 02:48,57? Přijďte se podívat na tohoto nepřemožitelného jezdce, který navíc letos upoutá pozornost především novou aerodynamickou úpravou vozu Osella FA30.


Simone Faggioli na Rechbergu 2011

Tento rok se obzvlášť můžete těšit na tzv. „placky“, kterých letos bude více než jindy. Spolu s Faggiolim totiž letos přijedou do Šternberka i jeho týmoví kolegové Adriano Zerla a Marizio Roasio, kteří budou startovat také s vozy Osella. Dalším zahraničním jezdcem, který sedlá vůz Osella PA30, je pak švýcarský pilot Urs Muller. V jednání je i další Švýcar Steiner s Osellou FA30, bratři Behnkeové z Rakouska, v neposlední řadě český pilot Petr Vítek nebo dnes již legenda mezi vrchaři, nestárnoucí Luigi Bormolini.

Z těch největších “dravců“ můžeme dále jmenovat účast Jara Krajčího ze Slovenska, který nám předvede svou Lolu B02/50, dále nestora kopcových závodů, Otakara Krámského, Dušana Nevěřila, maďarského závodníka Lászla Szásze, který na Ecce Homu dokázal zvítězit čtyřikrát po sobě. Mistra České republiky pro rok 2010, velmi rychlého Milana Svobodu a také Miloše Beneše, který se svým Raltem předvádí doslova divy. Z Itálie k nám dorazí i Fausto Bormolini a Renzo Napione, stálice, které ve Šternberku nemohou chybět.

Těšit se můžeme na domácího jezdce Nutrend racing Václava Janíka, který pojede se svou novou F3000 teprve druhou sezónu.


Fausto Bormolini

Další skvělou zprávou je i účast německého, velmi oblíbeného závodníka Georga Plasy a jeho zbrusu nového BMW. V celkovém bodování Mistrovství Evropy si vede velmi dobře a zajisté bude chtít posbírat body i na šternberském závodě. Zpestřením by mělo být i nové, velmi silné Porsche Herberta Pregartnera, který finišuje na dostavbě tohoto nádherného vozu.


Georg Plasa se svým novým vozem

Jsme zvědavi také na výkon kuřimského jezdce Dana Michla s velmi specifickým vozem Opel Michl 2.8. Svými úžasnými výkony, které předvedl v loňské sezóně, v nejednom závodě za sebou nechal i formulové vozy, nám dokazuje, že i s tímto jezdcem rozhodně počítáme do boje o nejvyšší příčky v absolutním pořadí.

AMK Ecce Homo srdečně zve všechny milovníky motoristického sportu na Ecce Homo 2011, které se jede 11.-12.6.2011.

Časový harmonogram:

SOBOTA 11.6.2011
08:00 – 16:00  Oficiální tréninkové jízdy

NEDĚLE 12.6.2011
08:30  Slavnostní zahájení závodu
09:00 – 12:35  1.jízda závodu
12:45 – 16:25  2.jízda závodu
18:00 Vyhlášení vítězů (Hl.náměstí)

Připraven je pro vás také doprovodný program Město v pohybu, který se koná od pátku až do neděle na Hlavním náměstí ve Šternberku.

Rozhodně byste si neměli nechat ujít letošní podívanou. Přijďte podpořit české jezdce a buďte přítomni pokusu o překonání rekordu trati!

Milena Schärferová, Martin Krejčíř, AMK Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk