33. ročník ME Ecce Homo v plném proudu

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 01.06.2013

Vítáme Vás na 33. ročníku Mistrovství Evropy během sobotních tréninkových jízd. Trať je po nočním dešti v lesních úsecích stále mokrá, jezdci se ve většině případů seznamují s povrchem trati. Pár „výletů“ mimo trať jsme měli v obou skupinách první závodní jízdy.


František Gruntorád, zastupující  Junior Cup, zůstal stát mimo trať, nic se mu nepřihodilo, vůz byl odtažen do bezpečné zóny. Dalším, který nedokončil svou první tréninkovou jízdu, byl Aleš Gänsdorfer s vozem VW Golf IV. Do cíle se nepodíval ani Bohumír Čambálik s Petrem Vojáčkem, který letos na EH sedí za volantem Alfy Romeo 156.

Skupinu historických vozidel vyhrál Jaroslav Prášek na Chevronu B23, druhý za ním Martin Vondrák na legendárním voze March 712M F2. Skupinu E1H ovládl Martin Zeman s Mitsubishi Lancer Evo V (3990ccm), druhý Luboš Havlíček, taktéž s Mitsubishi Lancer Evo. Ve skupině A zvítězil Marek Rybníček, startující za Liqui Moly Racing Team s časem 3.36,060 na Mitsubishi Lancer EVO VIII, za ním Roger Schnellmann, vloni pátý v Mistrovství Evropy celé sezóny v kategorii cestovních vozů. Schnellmann závodí také na Mitsubishi Lancer Evo VIII. I ve skupině N dominuje Lancer, tentokrát Martina Jermana. Rakouský jezdec Felix Pailer si uzmul vítězství v první tréninkové jízdě ve skupině E1. Dan Michal z Kuřimi obsadil první příčku v E2-SH. 

Ve skupině „placek“ vládnou Italové, v E2-SC Fausto Bormolini s Osellou PA30, v E2-SS kdo jiný než Simone Faggioli. 

Zveme Vás na druhou tréninkovou jízdu, také Vás zveme na doprovodný program na Hlavní náměstí anebo na nárazový simulátor v prostoru startu. 

Sportu ZDAR, motorsportu zvlášť!

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk

Foto: Tomáš Tichý 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk