Vydařené sobotní tréninky ovládl Merli

Sdílet

Novinky | sobota 03.06.2023

Sobotní tréninkové jízdy máme za sebou. Celkem 184 jezdců se dnes postavilo na startovní čáru a nejrychlejším ze všech byl dle očekávání Christian Merli. 


Jeho dnešní nejlepší čas byl 2:42,69. Následoval ho domácí Trnka s časem 2:47,19. Třetí místo obsadil Španěl Iraola s vozem Nova NP01. V druhé tréninkové jízdě mu naměřili čas 2:48,86. Zítra může být ale všechno jinak. Na start se první jezdec postaví v 8:30 hod., kdy zahájíme závodní jízdy. Mezi 10 nejrychlejších se z českých jezdců dostal ještě Beneš, Vítek a Janík. 

 
 
Christian Merli, foto: Jan Stránský
 

Ve skupině 1 dnes byl nejrychlejší Karl Schagerl s VW Golf Rallye. Jezdec AMK Ecce Homo Šternberk Ronnie Bratschi byl za Schagerlem čtyři vteřinky.

 

Ronnie Bratschi, foto: Michal Heřmanovský
 

Dnes někteří z jezdců do cíle nedojeli. Jedním z nich byl Petr Tykal s vozem MTX 1-03, který narazil do svodidel. Igor Stefanovski odstavil dnes v druhé jízdě své vozidlo na Lipině. Štěstí neměly ani vozy BMW. Cíl v druhé závodní jízdě nespatřil Laďa Šuba, který měl technický problém a právě ho v parkovišti závodních stroj řeší. Ivo Krampota dojel bez dveří a v půli trati zůstal i František Grüner. 

Dnešní den zpestřily program na trati dakarské kamiony, které udělaly neuvěřitelnou atmosféru. Děkujeme za to Valtr Racing Teamu.

 

dakarské kamiony, foto: Czech hillclimb Photographs
 

Děkujeme všem SKVĚLÝM fanouškům a vidíme se zítra!

 

 
 
 
Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí závodu Ecce Homo  
NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk