Traťový rekord na zkrácené trati dvakrát překonán!

Sdílet

Novinky | neděle 25.04.2021

Držitel traťového rekordu na Ecce Homo z roku 2019 nyní stanovil i rekord na zkrácené trati. Fenomén Christian Merli! Ten překonal rekord Miloše Beneše z roku 2018 hned v první jízdě, v té druhé pak překonal i sám sebe. Hodnota nového traťového rekordu na zkrácené trati je 1:48,31 (hodnota rekordu Miloše Beneše z roku 2018 – 1:50,59).


Absolutním vítězem sobotního šternberského závodu je tedy Ital Christian Merli, pro kterého to byl první závod v letošní sezóně. Druhé místo získal sympatický Francouz, který nejlépe zvládl rodinný souboj, Sébastien Petit. Je také z TEAM PETIT nejzkušenějším jezdcem. Třetí místo obdržel zástupce českých jezdců, velmi rychlý Miloš Beneš s Osellou FA30. Gratulujeme Milošovi ke skvělému úspěchu. Dokázal držet krok s velmi rychlými zahraničními jezdci. Další naprosto skvělý výsledek předvedl domácí Petr Trnka. Je neuvěřitelné, jak rychle si zvykl na nový vůz. Testoval pouhých pár kol na okruhu a jeho dnešní premiéra dopadla na výbornou. Svůj nový silný vůz dovedl do cíle ve svém nejrychlejším čase 1:51,10 a patří mu tak čtvrtá příčka v absolutním hodnocení. 

 

Christian Merli, foto: Pavel Pustějovský
 
 

Sobotní výsledky podrobněji:

V AUTOKLUB MČR v závodech do vrchu zvítězil Miloš Beneš, který vyhrál také skupinu E2-SS, druhé místo získal Petr Trnka, ten vyhrál i skupinu E2-SC a třetí příčka patří Danu Michlovi s Lotusem Elise, který ukořistil vítězství i ve své skupině 1. Jeho čas je 2:01,43. Skupinu 2 ovládl Martin Jerman se silným Lamborghini Huracán GT3. Slovenský jezdec Igor Drotár se Škodou Fabií  WRC se stal vítězem skupiny 3, před Karlem Stehlíkem a Miroslavem Šutlákem. Skupinu 4 s časem 2:18,73 vyhrál Peter Ambruz na voze Mitsubishi Lancer Evo IX, který ujel Karlovi Trněnému. Ve skupině 5a se nejvíce dařilo Mojmíru Čambalovi s Citroënem Saxo VTS a v 5b s Hondou Civic Type-R EP3 vítězí Bohumír Čambálik. Celkově tak Kategorii I ovládl Dan Michl a Kategorii II Miloš Beneš.  

 

Miloš Beneš, foto: Roman Krejčí
 
 

V AUTOKLUB MČR v závodech do vrchu historických automobilů zvítězil absolutně Lubomír Doležal s MTX 1-06 B s 1298 ccm a nejrychlejším časem 2:35,82. Ve skupině HA-K1 je vítězem František Kudela s nádherným vozem Talbot Lago s 4482 ccm. Petr Strnad vyhrává ve skupině HA-K2 a Lubomír Doležal v HA-K5. Celkově Divize I patří Petrovi Strnadovi se Škodou 130 RS a v Divizi II zaujal příčku nejvyšší Lubomír Doležal s Metalexem.  

 

Petr Strnad, foto: Roman Krejčí 
 
 

Josef Hlavinka mladší s vozem Tomis 99-04 vyhrál AUTOKLUB Českou Trofej v závodech do vrchu absolutně. Za ním o téměř pět vteřin Josef Hlavinka starší s Opelem Lotus a třetí místo obsadil Lukáš Studený, startující za Alcore Motorsport s vozem Gloria C8F.

Česká Trofej  - skupiny:
Skupina 2: Lubomír Vymětal – BMW M3 E46 (2:28,07)
Skupina3: Milan Boháč – Renault Clio (2:19,30)
Skupina 4: Lukáš Tomeček – Škoda Fabia (2:29,40)
Skupina 5a: Lukáš Müller – Škoda Octavia Cup (2:29,51)
Skupina 5b: Michal Müller – Škoda 100 (2:42,73)
Skupiny E2SH: Josef Hlavinka ml. – Tomis 99-04 (2:10,00)
Skupina Sprint Car: Marek Novák – Kart Cross Kamikaz 3 (2:29,63).
V první kategorii ČT zvítězil Milan Boháč a kategorii II ovládl Josef Hlavinka mladší.

 
 
Lukáš Tomeček, foto: Roman Krejčí
 
 

Dalším závodem je Medzinárodné Majstrovstvá Slovenskej republiky PAV. I zde získal absolutní prvenství Miloš Beneš se svou Osellou. Druhý byl Petr Trnka a třetí Václav Janík s Normou M20FC Turbo. Výsledky dle skupin a tříd najdete v aplikaci Sportity, stejně jako podrobné výsledky ostatních vyhlášených závodů. Dle divizí je hodnocení následující … Kategorie I  - vítěz Martin Jerman (součet dvou časů celkem 4:20,71) a Kategorie II – Miloš Beneš (součet dvou jízd 3:42,01). 

 

Petr Trnka, foto: Pavel Pustějovský
 
 

Všechny závody, které jsou na tento víkend vypsané, jsou na oba dva dny, pouze Mistrovství Zóny střední Evropy v závodech do vrchu historických automobilů se uskutečnilo jen v sobotu. Vítězem se stal Miloš Zmeškal absolutně, ten startoval s vozem Ralt 32 a součet jeho dvou časů byl 5:01,45.

Něco tu máme také pro dámy, konkrétně Dámskou Trofej. V seznamu převzatých jezdců jsou jména pouze dvou žen, konkrétně Anna Ambruz (nejrychlejší jízda 3:14,87) s vozem Honda Civic Type-R a Eliška Popová se Suzuki Swift GTi (nejrychlejší jízda 2:47,13). Eliška je tou šťastnější a odnáší si vítězství.  

Úplně poslední je Mezinárodní závod o pohár Města Šternberka, kde suverénně zvítězil italský jezdec Christian Merli s Osellou FA 30 Zytek LRM. Jeho nejrychlejší sobotní jízda a zároveň nový rekord zkrácené trati je 1:48,31. O druhé místo se popral Sébastien Petit s jeho novou Normou M 20 FC (1:49,72), který byl za Merlim velmi blízko. Třetí příčka patří opět italskému jezdci, tentokrát se jedná o Fausta Bormoliniho s Reynardem K02 (1:51,85). Bramborovou pozici si vyjel Kevin Petit, i přesto, že druhou závodní jízdu kvůli technickým problémům nedokončil. Kevin se teprve učí číst trať a jeho sobotní čas je 1:54,62. Pátou pozici si vybojoval Robin Faustini, jediný zástupce Švýcarska, ten si se svým Reynardem připisuje čas 1:56,39. Šestý je Renzo Napione a sedmý Axel Petit, který dnes před startem váhal a přemýšlel nad rychlými pasážemi trati. Jedná se o nezkušeného pilota a nebyl si dnes úplně jistý, nakonec se vstříc kopci rozjel a časomíra se zastavila na hodnotě 2:08,16. 

 

Sébastien Petit, foto: Pavel Pustějovský
 
Robin Faustini, foto: Pavel Pustějovský
 
 

Děkujeme všem divákům a fanouškům, že respektují nařízení a podporují nás z domácího pohodlí. Těší nás, že jste s námi alespoň na dálku. Děkujeme za přízeň.

 

Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

 

 

 

Odjezd na Dakar 2024
Společenský večer 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk