Šenkýř Motorsport na Ecce Homo 2013

Sdílet

Novinky | úterý 11.06.2013

Deset let od prvního titulu Mistra Evropy a celých devět let od posledního vrchařského závodu kariéry se Robert Šenkýř opět postavil na start závodu do vrchu. V rámci vzpomínky na disciplínu, ve které se rodily největší týmové úspěchy, se tak stalo právě na Ecce Homo ve Šternberku, jediném českém závodě, patřícím do seriálu Mistrovství Evropy.


I když se tým na Ecce Homo nijak speciálně nepřipravoval, dokázal Robert dovézt nové BMW M3 E92 3500 GTR bezpečně do cíle a získat i skvělé třetí místo v hodnocení Mistrovství Evropy skupiny E2-SH upravených cestovních vozů.
 
„Závod jsme pojali spíše exhibičně, chtěli jsme se po letech zase ukázat vrchařskému publiku. Organizátoři závodu nám vyšli maximálně vstříc a jsme moc rádi, že nás i diváci ve Šternberku takhle krásně přijali.
Auto jelo v té nejtvrdší okruhové variantě, neměli jsme připraveny ani měkké kopcové pneumatiky. To bylo cítit po celý víkend, hlavně pak v první závodní jízdě, kdy bylo místy ještě mokro po ranním dešti.
Na první dva lehké kopcové speciály Dana Michla a Vládi Vitvera jsme neměli, ale i třetí místo je pro mě příjemným překvapením,“ zhodnotil svůj ojedinělý start v závodě do vrchu Robert Šenkýř.
 
Tým Šenkýř Motorsport se nyní podrobí dalšímu okruhovému testu a poté již odcestuje na další dva závody Mistrovství zóny Střední Evropy na okruhu na maďarský Pannoriaring a do polské Poznaně.
Přímo z Poznaně pak odlétá Robert s částí týmu do čínského Pekingu na nastavovací test našeho zákazníka s BMW M3 E92 V8 GTR.
 
Onboard Robert Šenkýř Ecce Homo 2013 – BMW M3 E92 3500 GTR
http://www.youtube.com/watch?v=ZlQGXfTlUSo&feature=youtu.be 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odjezd na Dakar 2024
Společenský večer 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk