Rozhovor s nejúspěšnějším jezdcem závodu Ecce Homo, Simone Faggiolim

Sdílet

Novinky | čtvrtek 14.05.2020

Víme, že pro fanoušky motorsportu je tato doba moc dlouhá. Čekání, jestli se můžeme na něco těšit nebo se musíme smířit s tím, že se uvidíme až příští rok, je nekonečné. Proto jsme se rozhodli, že Vám budeme přinášet krátké rozhovory a články se zajímavými osobnostmi. Začínáme jak jinak než legendou závodu Ecce Homo, jedenáctinásobným mistrem Evropy a nejúspěšnějším jezdcem historie evropského šampionátu.


Simone, zdravíme tě zase po roce. Jak se máš? Co Tvá rodina? Jste všichni zdraví?

Ahoj! Naštěstí jsme v pořádku, já i celá rodina, v Itálii jsme si prošli velmi těžkými chvílemi, ale nyní je to o moc lepší a doufáme, že se brzy vrátíme do normálu.

 

Celá současná situace je k našemu sportu velmi nemilosrdná. Co je teď náplní Tvých dnů, když bys za standardní situace byl na závodech?

Pro nás z motorsportu je tato situace velmi obtížná, protože nás to zastavilo přímo v době, kdy sezóna začala. Rovnou jsme si prožili karanténní období, které jsem strávil doma, věnoval jsem se work-outu a byl jsem plně schopen užívat si své tři děti.

 

Byly v plánu nějaké změny (technika, tým, apod.), na které se můžeme těšit příště?

V druhé části mistrovství, v roce 2019, jsme hodně vylepšili vůz a díky tomu jsme vyhráli posledních pět závodů. Nyní jsme na voze provedli jen malý vývoj, abychom se jej pokusili ještě vylepšit.
Můj tým je stále složen ze stejných jezdců jako v sezóně 2019.

 

Pokud by bylo možné závod zorganizovat později, přijel bys k nám i v mimořádný termín závodu?

Velmi doufám, že Ecce Homo 2020 bude! Já a můj tým budeme rozhodně přítomni.

 

Zjistili jsme, že vstříc trati Ecce Homo jsi vyrazil už patnáctkrát. Je něco, co bys vzkázal našemu závodu a Tvým fanouškům?

Je to velmi emotivní, uvědomit si, že jsem byl u vás už patnáctkrát... Stále si pamatuju, když jsem přijel poprvé v roce 2003... Krásné....
Ecce Homo pro mě vždycky bude jeden z nejlepších závodů v evropském mistrovství. Všichni pořadatelé a celé ředitelství funguje perfektně, atmosféra během závodu ve Šternberku je nádherná. Vítají nás ve Šternberku fanoušci a pořadatelé se o nás starají fantastickým způsobem. Cítíme se jako doma.
Z celého srdce doufám, že se všichni uvidíme v roce 2020...

 

Děkujeme Ti za krásnou každoroční podívanou. Jsi legendou Ecce Homo!!

Ze srdce děkuji ❤️vidíme se brzy. Simone

 

Foto: archiv Simone Faggioliho
 

Za odpovědi děkují Dagmar Schärferová, DiS. a Bc. Milena Schärferová

Ecce Homo Historic 2021
Sternberske Slavnosti 2021
RADIO HANA
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk