Přihláška - Ecce Homo MČR Duben 2021

Seznam přihlášených

Představujeme Vám ECCE HOMO PARK

Sdílet

Novinky | sobota 11.04.2015

Vážení, je to tady! Jeden z největších projektů, do kterého se za dobu svého fungování Automotoklub Ecce Homo pustil, Vám představujeme v celé jeho kráse. Jedná se o první výstavu či expozici místního AMK Ecce Homo.


Tento šternberský automotoklub funguje již od 50. let, závody jako takové mají mnohem delší historii, tam se díváme až do roku 1905 a jako součást Mistrovství Evropy jedeme od r. 1981. Pro ty z vás, co umí rychle počítat, slavíme letos dvě výročí, 110 let trati Ecce Homo a 35 let Mistrovství Evropy v tomto překrásném moravském městečku.

Světlo světa spatří náš nový projekt ECCE HOMO PARK přesně v pátek 5. června od 18:30 hodin v prostorách bývalého augustiniánského kláštera, kdy proběhne slavnostní otevření za účasti představitelů města Šternberka, Olomouckého kraje, Ústředního automotoklubu ČR a několika významných osobností.

SÍŇ SLÁVY A EMOCE

Co všechno můžete v našem parku vidět? Čeká Vás procházka dlouholetou historií Ecce Homo v několika podobách. Ecce Homo park jsme pracovně rozdělili na více částí. Jednou z nich bude „Síň slávy“ s mnoha obrazovkami po stěnách, ze kterých se dozvíte spoustu informací o legendách závodu, vývoji rekordu, nebudou chybět ani on-boardy jezdců a mnoho dalšího. Ještě snad můžeme prozradit, že dominantou tohoto prostoru bude krásná Alfa Romeo, kterou do muzea zapůjčil slavný automobilový závodník a dlouholetý příznivec šternberského motorismu, Petr Vojáček.

Další místnost, kterou se Vám chystáme představit, nese pracovní název „Emoce“. Tato část bude velmi interaktivní a zaměřena z velké části na naše ratolesti. Nemáme teď na mysli jenom děti předškolního věku, ale na své si rozhodně přijdou i školáci, puberťáci a „dospělí“. Například junior trenažér nebo koutek první pomoci bude pro návštěvníky nejen zábavný, ale i naučný. 

CHCETE PORAZIT FAGGIOLIHO?  

V nově vznikajícím projektu Ecce Homo Park máte možnost! V případě, že se podaří zajistit dostatek finančních prostředků, součástí prostor bude i profi simulátor, který bude obsahovat software s tratí Ecce Homo. To znamená, že kdokoliv z Vás si bude moci vyzkoušet, jak rychle zvládne vyjet trať Ecce Homo, dlouhou 7800m. Na každoročním vyhlášení vítězů na Hlavním náměstí ve Šternberku pak zároveň vyhlásíme i toho nejrychlejšího virtuálního jezdce z Ecce Homo Parku.

 

STARTOVAČ.CZ

A víte, že nám v tomto projektu můžete pomoci? Každý z Vás! A nechceme to zadarmo! Za každý příspěvek v jakékoliv výši (minimální částka je 50 Kč) na tento jedinečný projekt, který bude útočištěm pro všechny milovníky rychlých kol a tradice, od nás dostanete dárek. A ne tak ledajaký! Na webových stránkách www.startovac.cz si najdete projekt “Budujeme Ecce Homo Park“ a tam se dozvíte více. Chcete výroční tričko „limited edition“, či VIP vstupenky s ubytováním a večeří? Nebo třeba setkání se sedminásobným Mistrem Evropy? Tak mrkněte na startovac.cz a podpořte nás! Potřebujeme i tu sebemenší podporu, jsme přece jen nezisková organizace bez stálého příjmu. Žijeme pouze z dotací, sponzorů a ostatních příspěvků. I přesto Vám každoročně přinášíme Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, Ecce Homo Historic, Rally Jeseníky, a další sportovní a společenské podniky. 

Pojďte do toho s námi a vydejte se na www.startovac.cz !

 

Milena Schärferová

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo

 

 

NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk