Poslední prázdninový rozhovor s jezdcem České Trofeje – Josef Hlavinka

Sdílet

Novinky | úterý 05.09.2017

Jako vzpomínku na právě končící prázdniny Vám přinášíme poslední prázdninový rozhovor s jedním z jezdců České Trofeje, Josefem Hlavinkou.
Pětadvacetiletý Pepa Hlavinka, další z jezdců AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK, pochází z Litovle a jistě znáte jeho otce s červenou formulí Opel Lotus, který už závodí mnoho let. Po jeho vzoru se kopcovým závodům věnuje i jeho syn Pepa. Můžete ho vídat s vozem König 1000 R, ale třeba na letošní Ecce překvapil změnou techniky...


Na letošním domácím závodě Ecce Homo jsi jel s jiným vozem, než jsme zvyklí Tě vídat. Byl to Tvůj nápad vyměnit techniku nebo jsi dostal lákavou nabídku? A jak jsi byl s Ligierem spokojený?

Ano, letošní Ecce Homo mělo být trochu jiné, právě změnou techniky. Byl to dohromady nápad + sen, který se podařil zrealizovat a za to jsem byl rád. Ligier je krásný a rychlý stroj, takže jsem byl velmi nadšený z každého metru, který jsem ujel. Bohužel to ale skončilo v neděli v 1. závodní jízdě „polibkem" se svodidly.

 
Foto: Filip Žídek
 

Se svým současným vozem König zůstaneš i nadále? Popiš nám trošku jeho parametry, ať víme, co ovládáš za stroj a co by se Ti tak líbilo do budoucna? Máš nějakou vizi?

S Königem určitě dojedu sezónu 2017. Formule prošla za 2 roky nějakým vývojem i výměnou motoru o dvě generace novější. Můj König je osazen litrovým motorem Suzuki GSKR KG. Je to lehká, velice obratná formule, které sedí hodně technické pasáže. Myslím, že je to výborné nářadí pro začínající jezdce, tak, jak to bylo i u mě. Jestli ale König zůstane i pro příští sezónu 2018, Vám nedokážu teď říct, je to vše ve hvězdách. König mě moc baví, ale kdyby přišla zajímá nabídka, tak by šel o dům dál.
Ano, mám nějakou vizi a to je tzv. CM-ko. U nás s tím jezdí Milan Svoboda nebo Zdeněk Kráčmar. Měl jsem to štěstí se v tom ,,naštvaném" malém autíčku svést a velmi mile mě to překvapilo.

foto König : soukromý archiv Josefa Hlavinky
 

Jak dlouho se závodům do vrchu věnuješ a jaký máš cíl? Čeho bys v této disciplíně chtěl dosáhnout?

Poprvé jsem usedl až do tátové formule Opel Lotus, a to na hobby závodech v nedaleké Konici. Do teď si to pamatuji a určitě na tento zážitek nikdy nezapomenu, protože jsem měl od první vteřiny, jak se říká, srdce v kalhotách. Jsem realista a vím, že na to abych se stal mistrem ČR, nemám dost financí a zatím nemám zdaleka najeto tolik, co konkurence. Takže zatím se soustředím na jednotlivé závody a tam se snažím bojovat.

foto Pezinská Baba 2017: soukromý archiv Josefa Hlavinky
 

Co Ti dává Česká Trofej? Je to podle Tebe dobré řešení pro jezdce, kteří se nemohou těmto závodům, zejména po finanční stránce, věnovat plnohodnotně?

Česká trofej se pro nás formuláře otevřela minulý rok a jsem za to velice rád. Je to super příležitost pro mladé začátečníky, kteří se tak můžou vozit na krásných tratích, např. Ecce Homo, Ústí nad Orlicí, Dobšiná a jiné. I díky České trofeji zažívá celé MČR takové malé vzkříšení. Na závodech se tak můžeme sejít v hojném počtu MČR.

 

Pepo, co bys vzkázal všem Vašim fanouškům, myslím fandům jezdců autoklubu Ecce Homo a kde se s Tebou můžou potkat? Jaký další závod pojedeš?

Snad jediné: Choďte na závody do vrchu! Je to velice specifický automobilový sport. Velká dávka odvahy se tomuto věnovat, protože v podvědomí jezdce je po celou dobu určité potenciální nebezpečí. Jinak se budu těšit na poslední závod sezóny na domácí trati ve Šternberku, kde budeme startovat s tátou a loučit se se závodní sezónou 2017. Díky všem za podporu!!

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí při posledním závodě u nás ve Šternberku.

Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

Odjezd na Dakar 2024
Společenský večer 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk