Letošní Ecce Homo zrušeno!

Sdílet

Novinky | pondělí 22.06.2020

Vážení příznivci motorsportu, závodů do vrchu, podniku Ecce Homo ve Šternberku, vyjadřujeme se k situaci, která letos okolo závodění vznikla.
Před nedávnem jsme psali o odloženém závodě a celou tu dobu jsme se snažili najít cestu, jak Vám fanouškům a jezdcům udělat radost a Ecce Homo uspořádat v pozdějším termínu.


Stále platí některá omezení kvůli koronaviru, jako je omezený počet lidí na akcích apod.

FIA také vydala prohlášení o zrušení celého seriálu Mistrovství Evropy v závodech do vrchu, což bylo zásadní pro naše snahy závod uspořádat.

Dotace, které jsme získali na pořádání Mistrovství Evropy Ecce Homo, jsme museli vrátit a zbývala tedy myšlenka uspořádat pouze díl seriálu MČR nebo něco jako volný závod.

I když by závod nebyl v takovém rozsahu jako Mistrovství Evropy, jsou činnosti a služby, bez kterých se neobejde ani takový volnější závod - traťoví komisaři, pořadatelé, časoměřiči, záchranná služba, zdravotní sestřičky, hasiči a spoustu dalšího, co stojí mnoho peněz.

Spoustu těchto služeb je nyní nedostupných a neradi bychom pořádali závod, který bude mít mnoho nedostatků a nedostačujících opatření.

Vedení Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK, spolu s Radou Města Šternberka, se tedy rozhodlo závod v letošním roce neuspořádat. Rozhodnutí tak padlo nejen z důvodu koronavirových opatření, ale také z finančních a organizačních důvodů, které jsou v tomto roce více než náročné.

Mistrovství Evropy Ecce Homo bude v roce 2021 slavit všechna výročí, která jsme měli oslavit v letošním roce. Už teď se na Vás všechny těšíme.

Děkujeme za pochopení a srdečně Vás zveme na akci Ecce Homo Historic, která se uskuteční 5. a 6. 9. 2020.

 

Výbor AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
Vlastimil Malík, ředitel závodu

NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk