KW Berg - Trophy ve Šternberku - Jiří Sedláček na krásném třetím místě

Sdílet

Novinky | úterý 04.08.2009

Na šternberské trati Ecce Homo se o víkendu 25.-26.7. jel další díl seriálu KW Berg-Trophy. Na trati dlouhé 4700m s cílem na Lipině, se prohnalo 137 závodníků.

Celému víkendu dával to správné tempo Petr Vítek s Osellou PA 20. Vítek vyhrál oba dny absolutně, soupeřem mu byl pouze a především Marek Rybníček, který je v současné době ve vedení seriálu. Rybníček tedy ve Šternberku dosáhl pouze na stříbrné umístění.

Petr Vítek, absolutní vítěz, Osella PA20

Na bronzový stupínek vystoupil v sobotu Michal Novický s Reynardem 032 F3, v neděli třetí místo absolutně vybojoval Miloš Zmeškal s Reynardem 97D F3000.

Nádherný výkon předvedl v neděli Vláďa Vitver, startující za BP Autosport Bruntál. Vláďa se svým úžasně vypadajícím Lotusem WR-9 dojel celkově na pátém místě a porazil i Pavla Ulmana s vozem BMW M3.

Láďa Vitver, Lotus WR-9

Velké souboje se odehrávaly v neděli i ve skupině S-2000. Martin Čábela se stal vítězem po oba dva dny, ale o druhé místo soupeřili Jan Čermák s vozem VW Golf III a Tomáš Horák s Hondou Civic Type R. V neděli byl úspěšnější Jan Čermák a slavil tak stříbrné umístění.

Ve startovní listině se objevilo i jméno šternberského podnikatele, který své nádherné černé Mitsubishi Lancer desáté evoluce vyvezl na Lipinský oblouk za 2:36.079. V neděli ovšem ještě o vteřinu zrychlil a pro Ing.Vlastimila Čepičku to znamenalo sedmé místo ve skupině S+2000.

Vlastimil Čepička, Mitsubishi Lancer EVO X

Předjezdcem tradičním závodů Ecce Homo je Lukáš Tomeček, který tento rok také soutěží v KWBT. V neděli pro poruchu na voze nemohl do závodu nastoupit, ale v sobotu si ve skupině historických automobilů připsal zlato.

Lukáš Tomeček, VW Golf

Bez pochyby nejzajímavější skupinou byla E1+2000 s obrovskou konkurencí. Stupínek nejvyšší vybojoval v obou závodních dnech, kdo jiný, než Marek Rybníček. Druhé místo obsadil Pavel Ulman a třetí místo po sobotních závodě patřilo šternberskému jezdci Jiřímu Sedláčkovi, který startoval s vozem BMW M3 SŠ 09.