Jarní Lišku 2016 vyhrála nejpočetnější posádka

Sdílet

Novinky | středa 27.04.2016

Mototuristickou tradiční soutěž Jarní Liška máme úspěšně za sebou. V sobotu 23. dubna jsme se sešli v Autokempu Dolní Žleb, kde jsme měli zázemí po celý soutěžní den. Máme pro vás tip, jak zvítězit při podzimní etapě Lišky 2016 – musíte si s sebou vzít početnou dětskou posádku!

V 8 hodin ráno proběhla prezence všech 15 posádek, splnily jízdu zručnosti a vyjely na trať. Tentokrát vedla trať na severozápad od Šternberka. Soutěžící projeli trasou Paseka, Dlouhá Loučka, Břevenec, Mladoňov a Nový Malín, jen těsně minuli Šumperk a přes Rapotín, Rejchartice a Kopřivnou přijeli do obce Lužná, odkud pěšky pokračovali až ke zřícenině hradu Nový hrad (Furchtenberk), kde vystoupali až ke zbytkům nejvýše položené válcové hradní věže. Soutěžící se pěkně prošli, někteří mírně protestovali proti zdravotní procházce, ale nakonec nástrahy pořadatelů zdolali a zpět do Šternberka se posádky vracely přes Bratrušovské serpentiny, Šumperk, Hrabišín, Dlouhomilov, Kamennou, Novou Hradečnou a Uničov. Trať byla dlouhá asi 130 km, i když některé posádky najely i 200 km. Po cestě hledaly posádky odpovědi na 15 otázek a musely najít celkem 26 objektů z fotografií. Celou trať se všem účastníkům podařilo zdolat za čtyři až pět hodin.
Další úkoly a soutěže plnili účastníci v kempu po příjezdu, jako bylo stěhování krabic, test obsahující otázky z domácí Rally Jeseníky, střelbu ze vzduchovky, běh na běžkách, letošní novinkou byla soutěž „sushi“ a plno dalších úkolů.
Vítězem Jarní Lišky se stal tradiční účastník Bolek Krejčíř s početnou dětskou posádkou, na druhém místě se umístil Michal Grygar, který na Lišce také nebyl poprvé a třetí místo obsadil tým Buggyra Racing tří pohledných mladých mužů.
Pořadatelský tým se na všechny zúčastněné posádky těší opět na podzim.