Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo Historic 2022

Ecce Homo je u konce - Překonán traťový rekord

Sdílet

Novinky | neděle 07.06.2009

29. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu na šternberské trati Ecce Homo se nám nachýlil ke konci. Teď už nám zbývá pouze vyhlášení těch nejlepších.


Shrnutí výsledků dnešního závodu: V kategorii historických vozidel dnes absolutně zvítězil Petr Vondrák v součtu obou jízd 6.56,129. Na druhém místě se umístil Luigi Bormolini, s celkovým součet dvou jízd 7.08,828 a třetí místo i přes technické problémy vybojoval Jaroslav Prášek, který závodil na Chevronu B42.

Velkolepá podívaná se odehrála v kategorii soudobých vozidel.

A: Vítězem se stal domácí jezdec Václav Janík s vozem Mitsubishi Lancer Evo VIII. Celkově čtrnáct vteřin za ním dojel Christian Schweiger a třetí místo ve skupině A obsadil Jaromír Malý se svou Subaru Impreza Sti.

CN: Ve skupině CN soutěžili dva jezdci, z nichž jeden kvůli havárii do cíle nedojel. Skupinu CN tedy zachránil David Kostruh a jeho Norma MF 20 s velmi rychlými časy. Po součtu obou závodních jízd dosáhl Kostruh času 6.29,460.

N: Na stupních vítězů ve skupině N uvidíme tyto tři jezdce: Roland Wanek (D), Christian Nistoran (RO) a Aleš Prek (SLO).

SP: První místo ve skupině SP obsadil Lukáš Vojáček (Alfa Romeo 147 TS), druhý je Jiří Los ml. (Opel Astra OPC) a na třetím místě se umístil Petr Vojáček (Alfa Romeo 147).

E1: Nejvíce jezdců ve skupině, velmi silná konkurence a na celkových součtech obou závodních jízd jsou rozdíly mezi jednotlivými jezdci v některých případech nepatrné. Vítězem skupiny E1, i přes včerejší, dalo by se říci neúspěchy, se stal Rakušan Felix Pailer na voze Lancia Integrale. Druhé místo poputuje také do Rakouska; o toto umístění se zasloužil Andreas Marko, který řídil vůz značky Audi, typ A4 STW QUATTRO. O pouhých 28 setin vteřiny se na třetím místě umístil šternberský jezdec Milan Kašpárek také s vozem značky Audi, tentokrát TT-R DTM.

E2: Králem skupiny E2 a absolutním vítězem závodů Ecce Homo se pro letošní rok stal italský jezdec Simone Faggioli. Nejen, že vyhrál, ale překonal také rekord naší tratě. Dokázal se neskutečně rychle přizpůsobit šternberské trati, po včerejším tréninku si ji dokonale zmapoval a zdaleka ho nedokázali ohrozit ani takoví velikáni kopcových závodů, jako jsou Fausto Bormolini, Renzo Napione, László Szász nebo Dušan Nevěřil či Otakar Krámský. Ve výsledcích skupiny E2 je tedy vítězem S.Faggioli, potom dlouho nic, po 20 vteřinách na druhém místě Fausto Bormolini a na třetím místě nejúspěšnější český jezdec Miloš Beneš.

Celý víkend proběhl bez větších problémů, pouze dnešní závod končil se značným zpožděním kvůli několika olejovým haváriím.

To nejdůležitější na konec: nový traťový rekord:
SIMONE FAGGIOLI (OSELLA FA 30) 2:49,990

Milena Schärferová, vedoucí tiskového odboru Ecce Homo

Ecce Homo Historic 2022
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk