Ecce Homo Historic 2019 se blíží

Sdílet

Novinky | pondělí 19.08.2019

O víkendu 7. – 8. září proběhne další ročník tradiční a oblíbené akce Ecce Homo Historic. Budete moci vidět na dvě stovky historických vozidel a motocyklů.


Pokud byste je chtěli spatřit všechny pohromadě, nenechte si ujít výstavu těchto historických skvostů, která bude probíhat v sobotu od 9 hodin na Radniční ulici. Nejen výstava, ale s velmi zkušeným moderátorem Lukášem Karáskem si představíme několik unikátních strojů, které se zúčastní výstavy. A představíme si nejen stroje, ale také samozřejmě jejich majitele. Před polednem budeme také vyhlašovat některá ocenění, jako například posádku s nejvhodnějším dobovým oblečením, nejstarší automobil a motocykl a také diváckou anketu. Ve 12:15 veteráni budou postupně opouštět Radniční ulici a většina z nich se vydá na Rally Ecce Homo Historic po krásách Olomouckého kraje a kromě plnění různých úkolů navštíví velmi pěkná místa.

výstava Ecce Homo Historic 2018, foto: David Sedlák
 
odjezd na Rally Ecce Homo Historic 2018, foto: David Sedlák
 

V neděli pak budou na legendární trati Ecce Homo probíhat tréninkové a soutěžní jízdy pravidelnosti. Začneme v 8:30 hodin na startu věhlasné trati. Všechny přihlášené stroje musí absolvovat dvě soutěžní jízdy. Jízda pravidelnosti spočívá v tom, že se musí časem druhé jízdy co možná nejvíce přiblížit času z první soutěžní jízdy, bez jakéhokoliv měřícího zařízení. Z minulých let víme, že jsou tací, kteří dokažou zajet oba časy tak podobně, že jejich diference činí třeba pouhou desetinu vteřiny.

jízdy pravidelnosti Ecce Homo Historic 2018, foto: David Sedlák
 

Mezi přihlášenými jsou krásné vozy jako Pontiac Trans AM (1979), Porsche-Apal Speedster (1957), Praga Baby Cabrio (1936), Triumph Spitfire MK III (1969), Volkswagen Karmann Ghia (1968) nebo třeba Saab 96 V4 (1968) a další. Krásné stroje se objevují každoročně i mezi motocykly. Těšit se můžete na Indian Scout (1926), Motosacoche 312 Sport (1936), Jawa 500 OHC O2 (1958), BSA S 500 SV (1929), Harley Davidson J-25 apod.

Sobotní výstava je zcela zdarma, na nedělní jízdy pravidelnosti je vstupné 80,- Kč, snížené za 40,- Kč.

Doprovodný program bude probíhat na Hlavním náměstí, kde se budou v pátek a v sobotu konat Šternberské slavnosti a již tradiční Pivní festival – přehlídka malých a středních pivovarů. Hlavními hosty Šternberských slavností je skupina Turbo a slovenská zpěvačka Katarína Knechtová.

skupina Turbo – host letošních Šternberských slavností
 
 

Jste srdečně zváni.

Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

 

 

Ecce Homo Historic 2021
Sternberske Slavnosti 2021
RADIO HANA
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk