Přihláška - Ecce Homo MČR Duben 2021

Seznam přihlášených

Domácí jezdec Jiří Sedláček opustil nejen závodní dráhu, včerejším dnem opustil nás všechny

Sdílet

Novinky | úterý 28.08.2018

Šternberský závodník Jirka Sedláček, kterého jsme znali vždy za volantem vozů BMW, zemřel včera, tj. 27. 8. 2018, ve věku 50ti let, po těžké nemoci.


Jirka debutoval již v roce 1996, kdy usedl do velmi rychlého vozu BMW 2002 Ti. Během šesti sezón dokázal vybojovat titul vicemistra České republiky v závodech historických automobilů do vrchu.

 
 

Po tomto úspěšním období přišlo zásadní rozhodnutí o koupi moderního vozu BMW M3, a tak přešel v roce 2002 mezi soudobé automobily. Civilní vůz BMW M3 přestavěl na speciál skupiny M.

 
předstartovní prostor EH, rok 2003
 
Jirka Sedláček, rok 2003
 
před startem Ecce Homo
 

Jirkovi se dařilo, v roce 2005 skončil na domácí trati Ecce Homo v rámci MMČR dokonce na třetím místě v absolutním pořadí, za Milanem Svobodou a Miroslavem Fajkusem. Už tréninky ukazovaly, že je možné dokázat v závodě kvalitního výsledku, ovšem skutečnost předčila všechna očekávání. Umístění, kterého Jirka dosáhl, překvapilo především soupeře, jako Tomáše Vavřince, Martina Novotného nebo Milana Kašpárka. Fantastický výkon celé vedoucí trojice skupiny M ve složení Jiří Sedláček, Josef Komárek a David Komárek potvrzuje i fakt, že všechny tři od sebe dělilo pouhé půl vteřiny a Zmeškalovi s formulí 3 Dallara “nadělili“ čtyři vteřiny. Pro šternberského jezdce znamenal tento výkon doslova životní úspěch.

 

Ecce Homo 2005 – životní závod
 
Ecce Homo 2006

Po téměř dvouleté přestávce tým Sedláček Motorsport připravil vůz pro sezonu 2008 typového označení BMW M3 SŠ 08 E36. S tímto vozem odjel téměř celou závodní sezónu.

 

Ecce Homo 2008, foto: V. Tesárek
 

Později po neúspěšných sezónách plných technických problémů tým provedl přestavbu “srdce“ BMW a předělali ho z atmosferického motoru na přeplňovaný motor, v letech 2009 – 2012 byl věrný ale pouze závodu ve Šternberku, odzávodil vždy pouze Ecce Homo.
Ecce Homo 2014 bylo pro něj a jeho vůz BMW EVO SŠ14 poslední závodním víkendem.

 

na Lipinském oblouku ME EH 2013, foto: David Sedlák
 
Ecce Homo 2013, foto: David Sedlák
 
Ecce Homo 2014 – start, foto: Antonín Malý
 
 

Jirka podlehl dlouhé těžké nemoci. Motorsportem žil, závodění měl rád. Jezdil proto, že ho to bavilo a měl stále velkou motivaci se zlepšovat, posouvat dál svoji techniku a celkově plánoval další závodní sezóny s jeho milovaným BMW.
Odešel velký závodník, skvělý člověk a kamarád spousty z nás. A právě proto vedení Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK na mimořádném výboru rozhodlo, že se nejbližší nadcházející závod, tedy Mistrovství ČR v závodech do vrchu Ecce Homo 8. 9. 2018 pojede jako memoriál Jiřího Sedláčka. Apoň takto mu vzdáme hold a uctíme jeho památku. Protože v našich vzpomínkách zůstává dál jako závodník s velkým srdcem.
Kdo se budete chtít s Jirkou naposledy rozloučit, sejdeme se v pátek 31. srpna od 13:30 hodin v obřadní síni městského hřbitova ve Šternberku.

 

 
 

Výbor Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK vyjadřuje hlubokou soustrast celé jeho rodině a přátelům. Ať odpočívá v pokoji.

Za AMK Eccce Homo Milena Schärferová, tisková mluvčí
 


 

 

NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk