20. ročník - Veřmiřovský po 36 letech opět vítězí, tentokrát syn... - 1957

Sdílet

Na 60.000 diváků se sešlo při závodě Ecce Homo, který se uskutečnil po dvouleté pauze. V teplém počasí byl docela problém s povrchem, který se místy roztékal, ačkoliv se pořadatelé snažili alespoň někde povrch opravit.

První závod se uskutečnil o hodinu později, než bylo v plánu. První závod obstaralo 30 motocyklistů kubatury 250 ccm. Zahraniční účast tvořilo trio německých jezdců, kteří patřili k nejrychlejším. Rychlý Jurisch sice odstoupil, ale Rosenbrock závod ovládl před našimi závodníky. Ještě více motocyklů se sešlo na startu třídy do 350 ccm. Tady byl z počátku nejrychlejší Novosád, Rosenbrock a Sedlák. Německý jezdec byl postupně předjet Sedlákem i Lukšíkem, ale dopadl pořád dobře proti maďarským jezdcům, kteří se ztratili v hlouby startovního pole.

Pěkný závod slibovaly sportovní vozy ve třídě do 750 ccm. Startovnímu poli o 23 jezdcích dominoval král této kubatury Hovorka sledován Hubáčkem. Pak však musel Hovorka opravit spojku, ale nebyl úspěšný a raději za závodu odstoupil. A tak vedl Hubáček, ale jen do pátého kola, kdy odstoupil z důvodu poruchy řazení. Štěstí nepřálo ani Jurčovi na Avii, když ho zradil ventilový rozvod. Vítězství pak spadlo do klína německému jezdci Seifertovi na BMW.

Poslední závod dne obstarali silnější třídy sportovních vozů a závodní vozy ve společném závodě. Monopostům dominovala, jak jinak, Tatra, tentokrát s jezdcem Veřmiřovským, jehož otec zvítězil při prvním samostatném závodě do vrchu v roce 1921. Vlček pak kraloval sportovním vozům do 1100 ccm.

Výsledky závodu

poř. s.č. jezdec nár. vůz součet nej. čas skupina

zdroj dat: euromontagna.com, Ing. Roman Krejčí

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz